ESMİAD'dan denetim çağrısı

Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği (ESMİAD) Strateji Komisyonu Başkanı Yunus Arslanbaşı, ekonomik dengenin sağlanması ve tüketici haklarının korunması adına denetimlerin arttırılması gerektiğini savundu.

EKONOMİ 25.01.2024, 12:33
ESMİAD'dan denetim çağrısı

Eskişehir Müteşebbis İş Adamları Derneği (ESMİAD) Strateji Komisyonu Başkanı Yunus Arslanbaşı konuya ilişkin yaptığı yazılı açıklamada, şu görüşlere yer verdi:

"Ekonomik dengelerin ve tüketici haklarının hassas bir denge noktasında bulunduğunu belirtmemiz gerekir. Maalesef, zamlı maaşlar henüz vatandaşlara yansımadan, tüm ürünlere zam uygulanmaya başlanmıştır. 

Bu durum, vatandaşlarımızın satın alma gücünü olumsuz etkilemekte ve ekonomik belirsizliklere yol açmaktadır. Çalışanların hak ettikleri maaşlarını alamadan, temel ihtiyaç ürünleri dahil yapılan zamların, sosyal dengeleri sarsıcı etkileri olabileceğini düşünüyoruz.

Esmiad olarak, bu durumu yakından takip ediyor ve denetimlerin arttırılmasını talep ediyoruz.

Ekonomik istikrarın sağlanabilmesi adına, işverenlerin çalışanlarına hak ettikleri ücret artışlarını yapmaya çalıştığını, tüketicilerin de adil fiyatlarla ihtiyaçlarını karşılayabilmeleri için fiyat artışlarına bir çözüm bulunması büyük önem taşımaktadır. Bu konuda yetkililerden, iş dünyasından ve sivil toplum kuruluşlarından destek bekliyor, kamuoyunu bu konuda bilgilendirmek istiyoruz."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@