Genç girişimciler zirvesinde Türkiye'yi TÜGİAD temsil etti

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD), küresel değişim ve iş birliğini hızlandırmak için her yıl düzenlenen G20 Genç Girişimciler İttifakı (G20 YEA) Zirvesi’nde, Türkiye’yi temsil etti.

EKONOMİ 19.07.2023, 12:16
Genç girişimciler zirvesinde Türkiye'yi TÜGİAD temsil etti

Yeni Delhi'de bir araya gelen G20 Genç Girişimciler İttifakı, Eylül ayında toplanacak G20 liderlerine; döngüsel ve net sıfır ekonomisinin büyütülmesi, gıda güvenliğinin teşvik edilmesi, sermaye reformları ve geri dönüştürülmüş malzemelerde küresel ticaret mekanizmalarının standartlaştırılması gibi alanlarda önerilerde bulundu. 

Türkiye Genç İş İnsanları Derneği (TÜGİAD), küresel değişim ve iş birliğini hızlandırmak için her yıl düzenlenen G20 Genç Girişimciler İttifakı (G20 YEA) Zirvesi’nde, Türkiye’yi temsil etti. Hindistan’ın başkenti Yeni Delhi’de 13-15 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen Zirve, dünya genelindeki 500’den fazla en iyi genç girişimciyi bir araya getirdi. Etkinlik sırasında yapılan ankette girişimciler, ekonomik kapsayıcılığın genişletilmesi, çevresel iş yaratmayı teşvik eden desteklerin artırılması, dijitalleşme, siber güvenlik ve iklim değişikliği gibi alanlarda girişimciliği teşvik etmeye yönelik özel tavsiyelere güçlü destek verdiler. 

G20 Liderleri toplantısından önce öneride bulundular

Eylül ayındaki G20 Liderleri toplantısı öncesinde Yeni Delhi'de bir araya gelen G20 Genç Girişimciler İttifakı, G20 liderlerini ekonomik katılımı küresel bir öncelik haline getirmeye çağırdı. Genç girişimciler, döngüsel ve net sıfır ekonomisinin büyütülmesi, gıda güvenliğinin teşvik edilmesi, düzenleyici ve sermaye reformları ile geri dönüştürülmüş malzemelerde küresel ticaret mekanizmalarının standartlaştırılması gibi alanlarda G20 liderlerine bir dizi pratik önlem önerisinde bulundu. 

Yıldırım: “Ülkemizdeki girişimcilerin potansiyeline dikkat çektik”

TÜGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Gürkan Yıldırım, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Binlerce genç girişimciyi temsil eden G20 YEA, her yıl düzenlediği zirvelerde ele aldığı ve mutabakata vardığı önerilerini G20 liderlerine iletir. Sürdürülebilir büyüme, ekonomik yenilenme, iş yaratma, girişimciliği ve yenilikçiliği destekleyen bu önerilerin, hükümetler tarafından uygulamaya konulması için de çaba sarfeder. Biz de zirvede ülkemizdeki genç girişimcilerin beklentilerini aktararak, potansiyeline dikkat çektik” diye konuştu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@