OEDAŞ'tan Eskişehir'in o ilçesine 55 milyon TL'lik yatırım!

OEDAŞ, Eskişehir’in Günyüzü ilçesine 55 milyon liralık yatırım gerçekleştiriyor...

EKONOMİ 08.11.2022, 17:16
OEDAŞ'tan Eskişehir'in o ilçesine 55 milyon TL'lik yatırım!

OEDAŞ, Eskişehir’in Günyüzü ilçesine 55 milyon liralık yatırım gerçekleştiriyor. 2022 yatırımları kapsamında 7 adet enerji nakil hattı ve 2 adet Kesicili Ölçü Kabini (KÖK) tesis edilmesinin yanı sıra 7 köyde de elektrik dağıtım şebekeleri yenileniyor. OEDAŞ Eskişehir İl Müdürü İbrahim Tozan, yatırımlar neticesinde yıl sonuna kadar plansız elektrik kesintilerini yüzde 20 oranında azaltmayı hedeflediklerini söyledi. 

Afyonkarahisar, Bilecik, Eskişehir, Kütahya ve Uşak illerinin elektrik dağıtım hizmetini sağlayan Osmangazi Elektrik Dağıtım AŞ (OEDAŞ), 2022 yılı yatırımları kapsamında Eskişehir’in Günyüzü ilçesine 55 milyon liralık yatırım gerçekleştiriyor. İlçeye 7 adet enerji nakil hattı, 2 adet Kesicili Ölçü Kabini (KÖK) tesis edilirken, enerji, aydınlatma ve şebeke yenileme talepleri karşılanmaya devam ediyor. Bununla birlikte 7 köyün de elektrik dağıtım şebekeleri yenileniyor. 

Yatırımlar sayesinde artan enerji talebinin güvenli ve sürdürülebilir bir şekilde karşılandığını ifade eden Eskişehir İl Müdürü İbrahim Tozan, “Bir yandan köylerimizde ekonomik ömrünü tamamlayan şebekeleri yenilerken diğer taraftan da Günyüzü halkına sunduğumuz hizmetin kalitesini artıracak yatırımlar gerçekleştiriyoruz. Şebekelerimizin değişim ve gelişime uyumu doğrultusunda yaptığımız yatırımlar ile Günyüzü’ndeki elektrik dağıtım sistemi en uygun sisteme doğru evriliyor” dedi. 

İbrahim Tozan: “Plansız elektrik kesintilerini yüzde 20 oranında azaltmayı hedefliyoruz” 

Eskişehir genelinde yaklaşık 900 bin insana elektrik arzı sağladıklarını ifade eden Tozan şöyle devam etti; “Ülkemizin büyümesinin dinamosu olan enerji yatırımlarının gerçekleştirilmesi büyük önem arz ediyor. Biz de bu hedef doğrultusunda Eskişehir’in gelişimini ve enerjisini en ileri seviyelere taşımak için geleceğin şebekelerini hayata geçiriyor, şehrimizin Türkiye’nin akıllı sistemler yolculuğunda ön sıralarda yer alması için çalışıyoruz. Son yatırımla birlikte Eskişehir genelinde yıl sonuna kadar plansız elektrik kesintilerini yüzde 20 oranında azaltmayı hedefliyoruz. Böylece 2017’den itibaren yapılan yatırımlar neticesinde sürekli ve sürdürülebilir enerji arzı performansında yüzde 50 artış sağlayacağız.” 

Tozan ayrıca 7 gün 24 saat hizmet veren ‘ALO 186 OEDAŞ Çözüm Merkezi, ‘OEDAŞ 186’ mobil uygulaması, tüketici hizmet merkezleri, internet sitesi ve e-posta aracılığıyla tüm vatandaşların iletişime geçebileceğini belirtti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@