Rumelili iş insanları Balkanlara çıkarma yaptı!

Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Balkan ülkelerine gerçekleştirdiği kapsamlı ziyaretlerle Eskişehir için önemli temaslar gerçekleştirdi.

EKONOMİ 14.11.2022, 18:06
Rumelili iş insanları Balkanlara çıkarma yaptı!

Eskişehir Rumeli Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği, Balkan ülkelerine gerçekleştirdiği kapsamlı ziyaretlerle Eskişehir için önemli temaslar gerçekleştirdi.

ERİAD Dernek Başkanı Rüştü Şentuna beraberinde ERİAD Yönetim Kurulu, Gençlik Yürütme Kurulu ve üyeleri ile gerçekleştirdiği Balkan turunun ilk ziyaretini Gümülcine Başkonsolosu Murat Ömeroğlu’na yaptı. Başkan Rüştü Şentuna, Başkonsolos Ömeroğlu’na dernek çalışmaları hakkında bilgi aktardı. Ziyaret sonunda günün anısına Türkiye’nin ilk yerli otomobili, Eskişehir’in sembollerinden Devrim’in camdan plaketini hediye etti. Gümülcine Türk Gençler Birliği’nde Dernek Başkanı Sedat Hasan ile buluşan ERİAD heyeti, Gümülcine’de yaşayan Türk vatandaşlarımız ve derneğin faaliyetleri hakkında bilgiler alarak dayanışma duygularını ifade etti.

ATATÜRK’ÜN DOĞDUĞU EVDE ANLAMLI TÖREN

Ebedi Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evde Selanik Başkonsolosu Efe Ceylan ve eşi Ayşe Ceylan’ın ev sahipliğinde Atatürk’ü anma törenlerine katılan ERİAD Başkanı Rüştü Şentuna ve beraberindeki heyet duygusal anlar yaşadı.  

Balkan ülkelerine gerçekleştirdikleri ziyaret ile ilgili bilgi veren ERİAD Başkanı Rüştü Şentuna “Eskişehir’den Balkanlara kurduğumuz bağın daha da güçlenmesi için yaptığımız ziyaretlerde şehrimiz ve ülkemiz için değerli temaslarda bulunduk. Bir yandan derneğimizin çalışmalarını anlatma fırsatı yakaladık diğer yandan üyelerimiz iş dünyası alanında çalışmalar gerçekleştirdi. Ayrıca 10 Kasım’da Atamızın doğduğu evde olmanın verdiği eşsiz duyguyu da yaşadık. Kurulduğumuz günden bugüne ticaret ve sanayi alanında şehrimize değerli katkılar sunan Rumelili iş insanları olarak, dernek çalışmalarımızı daha fazla ülkeye ulaştırmak için ziyaretlerimize devam edeceğiz” dedi

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@