banner208

Tarım Kredi Marketler Eskişehirlilerin beklentisini karşılamadı!

Tarım Kredi Marketlerde indirim yapıldığı açıklanmıştı... CHP'li Utku Çakırözer marketlere giderek vatandaşları dinledi... Eskişehirliler tepkili...

EKONOMİ 20.08.2022, 12:48
Tarım Kredi Marketler Eskişehirlilerin beklentisini karşılamadı!
banner209

Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde bazı gıda ürünlerinde geçtiğimiz günlerde başlayan indirim Eskişehirlilerin de beklentisini karşılamadı. Marketlerde aradığı indirimi bulamayan Eskişehirliler “Hani indirim vardı? Hiç indirim yok! Hiçbir fiyatta kıpırdama yok! 1 lira, 50 kuruş başka da bir kıpırdama yok! Hiç olmadı reklam vermesinler. Haberlerde her yerde reklam etmesinler” tepkisini gösterdi. Eskişehir’de Tarım Kredi Kooperatifleri’ndeki çelişkili fiyatlara dikkat çeken başka bir yurttaş ise, “3 gündür geziyorum burası en pahalısı! Fiyatlarda bir iki kalem oynamış, geri kalanda yok! Mesela yakında başka bir market var. Şeker buradan daha ucuz. Çay buradan daha ucuz. Fiyatlar çok çelişkili. Milletin beklentisini karşılamadı” dedi.

Tarım kredi marketlerinde vatandaşı dinleyen CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de, “Yapılması gereken talimatla fiyat düşürmek değil. Ekonomide gerçek anlamda enflasyonu düşürecek politikaların uygulanması lazım. Yapılması gereken Anadolu’daki çiftçimizi, besicimizi, üreticiyi desteklemek! Çiftçinin mazotunda, gübresinde, elektriğinde, besicinin yeminde destek sağlamak” dedi.

ARADIĞI İNDİRİMİ BULAMAYAN İSYAN ETTİ

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer geçtiğimiz günlerde Tarım Kredi Kooperatifleri marketlerinde başlayan indirimin ardından şehrin farkı noktalarındaki Tarım Kredi marketlerini ziyaret etti. Çakırözer, market ziyaretlerinde alışverişe çıkan vatandaşları dinledi. Vatandaşlar indirimin beklentiyi karşılamadığını söylerken, “Fiyatlarda kıpırdama yok!” dedi.

Tarım Kredi marketine alışverişe gelen bir vatandaş, fiyatlardaki pahalılıktan dert yanarken, “1 kilo pirinçten 6 bardak çıkıyor. İki kere pişirebilirsin. 4 kişilik bir aile, kime yetecek! Hani indirim vardı? Hiç indirim yok! Hiçbir fiyatta kıpırdama yok! 1 lira, 50 kuruş başka da bir kıpırdama yok! Hiç olmadı reklam vermesinler! Haberlerde her yerde reklam etmesinler” dedi. Alışverişe çıkan vatandaş tarım kredi marketinde şeker bulamamaktan da dert yandı. 

“3 GÜNDÜR GEZİYORUM EN PAHALI BURASI!”

Tarım Kredi Marketine alışveriş yapmak için gelen başka bir yurttaş ise, “Buranın tıklım tıklım olması lazım, müşteri yok. Niye? Öbür tarafta daha ucuz. Bir iki kalem oynamış, geri kalanda yok! 3 gündür geziyorum burası en pahalısı! Şurada başka bir market var. Şeker buradan daha ucuz. Çay buradan daha ucuz. Burada normal indirim olmuş olsa alamazsın! İzmit’ten benim kızım yazdı kaç gündür markete giremiyoruz diyor! Tarım Kredi Marketi’ne. Orada indirim bayağı varmış. Ama Eskişehir’de olmadı. Milletin beklentisini karşılamadı! Normal bir çamaşır deterjanını başkası düşük bir fiyattan satabiliyorsa senin de satabilmen lazım! Fiyatlar çok çelişkili. Milletin beklentisini karşılamadı” dedi.

“FİYATLARI DÜŞÜRMEK İÇİN ÇİFTÇİYE DESTEK VERİN”

Eskişehir’deki tarım kredi marketlerinde vatandaşı dinleyen CHP’li Utku Çakırözer ise, ziyaretleri sonrasında şu değerlendirmeyi yaptı:

“Eskişehir’de mağazaların bir bölümünü gezdik. Vatandaşımızın söylediği aynı. Söylenen büyük indirim diye bir şey yok! İndirim denen şey dışarıdan daha ucuz değil. Sarı etiketlerde dahi bazıları dışarıdan daha pahalı. İnmiş olanlar da çok cüzi 1 lira, 1,5 lira gibi fiyatlar. Bu şekilde fiyatların düşmesi, bu şekilde enflasyonla mücadele, vatandaşa ucuz gıda ulaştırmak mümkün değil. Burada yapılan aslında bakarsanız halkı aldatmaktan başka bir şey değil!”

Talimatla fiyatların düşürülemeyeceğini söyleyen Çakırözer, ekonomide gerçek anlamda enflasyonu düşürecek politikaların uygulanması gerektiğine dikkat çekerek, “ Bu politikalar uygulanmadan talimatla, ‘ben indiriyorum’ demekle fiyatlar inmiyor. Gerçek anlamda fiyatların düşmesi için ette, sütte, yağda, unda fiyatların düşmesi için devletin üreticilere destek vermesi lazım. Burada yapacağı indirimlerin daha yüksek olması için, gerçek anlamda vatandaşın ucuz gıdaya erişmesi için üretim yapan Anadolu çiftçisine destek verilmesi lazım! Neyine destek verilmesi lazım? Mazotuna, elektriğine, yemine, gübresine! Çiftçiye, besiciye, üreticiye gerçek destekleme yapılmadığı sürece burada fiyatların düşmesi mümkün değil!” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@