banner208

Yenilik Partisi: İthale dayalı sistem ile bu çark dönmez

Yenilik Partisi Eskişehir İl Başkanı Serkan Ortatepe, "Kendi ülkemizin nimetlerinden faydalanmamız lazım. İthala dayalı sistem ile bu çark dönmez" dedi.

banner294
EKONOMİ 31.08.2022, 16:30
Yenilik Partisi: İthale dayalı sistem ile bu çark dönmez
banner209

Yenilik Partisi Eskişehir İl Başkanı Serkan Ortatepe artan et fiyatlarına dikkat çekti. 1 kilogram kıymanın 150 lirayı geçtiğini ifade eden Ortatepe ithalatın çözüm olmadığını ve yerli üreticilere destek verilmesi gerektiğini ifade etti. 

Konu ile alakalı bir basın açıklaması yapan Serkan Ortatepe şu ifadeleri kullandı: 

“Bakanlık yurt dışından ülkemize 150 bin sığır ithal edileceğini duyurdu. Böyle bir uygulama yerli hayvancılarımızı zor durumda bıracaktır. Artık tarım ve hayvancılıkta geldiğimiz durumun farkına varmamız gerekiyor. 15 yıl yurt dışında kalmış birisi olarak ithal edilen sığırların ne şartlar altında yetiştirildiğini iyi biliyorum. Kendi ülkemizin nimetlerinden faydalanmamız lazım. İthala dayalı sistem ile bu çark dönmez. Taşıma su ile değirmeni döndürmeye çalışıyoruz. Döviz fiyatları arttıkça ithal ürünlerin maliyeti de artıyor. 1 kilo kıymanın fiyatı 150 lirayı geçmiş durumda. Buna bir dur denilmesi gerekiyor. Üretici de, tüketici de dertli. Vatandaş artık kırmızı et tüketemez oldu. Kasap esnafı günü kurtarmaya çalışıyor. Bu düzene dur demenin zamanı çoktan geldi. Biz Yenilik Partisi hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın her daim yanında olacağımızın sözünü veriyoruz. Üreten bir Türkiye için Yenilik Partisi olarak üzerimize düşen görevleri yapmaya hazırız.” 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
3
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@