Eskişehir'de silindir operasyonu! Bakan Soylu canlı bağlandı

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde Silindir Operasyonu gerçekleştirildi... Eskişehir'de yer aldı... Eskişehir'de testere saldırısına vurgu.

EMNİYET-JANDARMA 06.12.2022, 17:31
Eskişehir'de silindir operasyonu! Bakan Soylu canlı bağlandı

Emniyet Genel Müdürlüğü KOM Başkanlığı koordinesinde ülke genelinde düzenlenen Silindir Operasyonu kapsamında,

Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce (KOM) Eskişehir'de bir süredir eğlence mekanlarında sözde koruma ve güvenlik hizmeti sağlama adı altında vatandaşlarımızın huzurunu bozan, kurdukları organize suç örgütüyle yasadışı yöntemler kullanarak haksız kazanç elde eden 30 şahsın yakalandığı operasyon, özel harekât destekli yaklaşık 250 polisin katılımıyla gerçekleşti.

Yapılan aramalarda, işlenen suçlarda kullanılan 7 silah, 259 gr metamfetamin, 46 gr esrar, 13 gr afyon sakızı ele geçirildi.

Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yürütülen soruşturma sürecinde, aralarında geçtiğimiz günlerde kamuoyuna Barlar Sokağında "elektrikli testere saldırısı" olarak yansıyan olayın da bulunduğu tehdit, yağma, ateşli silahla yaralama, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, uyuşturucu madde ticareti, mala zarar verme, hakaret, genel güvenliğin kasten tehlikeye sokulması, suça azmettirme, suç üstlenme gibi çok sayıda suça karıştıkları tespit edildi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun canlı bağlantı yoluyla Eskişehir'e bağlanarak bilgi aldığı operasyonu İl Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar bizzat yönetti.

Eskişehir Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "Huzur şehri olarak anılan kentimizde, kamu düzenini bozmaya çalışan şahıslara yönelik mücadelemiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da azim ve kararlılıkla devam edecektir" denildi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@