banner208

Başkan Kadir Bozkurt'tan manda ürünleri için yeni çalışma!

İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, manda yoğurdu ve kaymağını geliştirme faaliyetleri kapsamında bir önemli desteğe daha imza attı.

banner294
Başkan Kadir Bozkurt'tan manda ürünleri için yeni çalışma!
banner209

Eskişehir İnönü İlçesinde üretilen ve başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Türkiye genelinde yoğun talep gören manda kaymağı ve yoğurdunun üretiminin artırılması için İnönü Belediyesi tarafından yapılan çalışmalara bir yenisi daha eklendi.  

İlçenin ünlü manda sütü ile üretilen manda yoğurdu ve manda kaymağını markalaştırma ve üretimi arttırma yönünde önemli projelere imza atan İnönü Belediye Başkanı Kadir Bozkurt, manda yoğurdu ve manda kaymağı gibi yöresel ürünlerin üretimini arttırma ve yetiştiricileri destekleme yönünde çalışmaları devam ediyor. 

Bu kapsamda Belediye’ye ait mandaların bakımını üstlenen ve büyük bir özveriyle çalışan besicilere belediye tarafından destek çeki dağıtıldı. Ayrıca Başkan Bozkurt, programda, üreticilere manda yoğurdundaki kalitenin artırılması amacıyla belediye tarafından temin edilen -50 ila 300 derece sıcaklık aralığında ölçüm yapabilen gıda termometresi hediye etti. Programda konuşan Başkan Bozkurt, "yöresel ürünlerin ve üreticilerimizin desteklenmesi için yaptığımız çalışmalar devam edecektir." dedi.

Üreticiler ise desteklerinden dolayı Başkan Bozkurt’a ve İnönü Belediyesi'ne teşekkür ettiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@