Anne ve babalar pazarda alışverişte çocuklar ise “Gezici Oyun Evi” ile etkinlikte

Odunpazarı Belediyesi, belediye bünyesinde bulunan bir otobüsü “Gezici Oyun Evi”ne dönüştürdü. “Gezici Oyun Evi” adı verilen oyun otobüsü, Odunpazarı sınırları içinde açılan pazarlarda görev yapıyor.

ESKİŞEHİR ODUNPAZARI BELEDİYESİ 02.11.2023, 13:47 02.11.2023, 17:35
Anne ve babalar pazarda alışverişte çocuklar ise “Gezici Oyun Evi” ile etkinlikte

7 tam zamanlı, 7 oyuncak kütüphanesi olmak üzere toplam 14 kreşi olan Odunpazarı Belediyesi, Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde yeni kreşler açmaya devam ediyor. Odunpazarı Belediyesi son olarak gezici kreş olarak görev yapacak, oyun otobüsünü hizmete geçirmişti.

“Gezici Oyun Evi” adı verilen oyun otobüsü, Odunpazarı sınırları içinde açılan pazarlarda görevini sürdürüyor. Her gün başka bir pazarda hizmet veren “Gezici Oyun Evi” ile pazar alışverişini yapmak isteyen aileler, çocuklarını bu otobüse bırakarak alışverişini tamamlayabiliyor.

Anne-babası pazar alışverişi yapan 3-6 yaş arası çocuklar ise Gezici Oyun Evi’nde bulunan öğretmenler eşliğinde arkadaşları ile oyunlar oynayıp, etkinliklere katılıyor.

“Gezici Oyun Evi” Pazartesi günü Büyükdere Semt Pazarı, Salı günü Yenidoğan Semt Pazarı, Çarşamba günü Ihlamurkent Semt Pazarı ve Cuma günü Kırmızıtoprak Semt Pazarında saat 09:30 – 17:00 saatleri arasında hizmet veriyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@