banner208

Eskişehir'e kapalı pazar ve kültür merkezi geliyor!

Odunpazarı Belediyesi tarafından Yenikent Mahallesine kapalı pazar yeri ve kültür merkezi yapılacak... İhaleyi Ilgazlar İnşaat aldı... İşte ayrıntılar...

banner294
Eskişehir'e kapalı pazar ve kültür merkezi geliyor!
banner209

Odunpazarı Belediyesi tarafından Yenikent Kapalı Pazarı ve Kültür Merkezi yapımı için ihaleye çıkıldı. İhaleyi, 117 milyon 770 bin TL ile Ilgazlar İnşaat A.Ş aldı. Ilgazlar İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ilgaz’ın katılımı ile Kazım Kurt’un makamında sözleşme imzalandı.

6 kattan oluşacak olan Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi’nin 2. katında otopark, 1. katında kültür merkezinin girişi, zemin katında 144 stantlık pazaryeri, 1. katında 135 kişilik seminer salonu ve 705 m2’lik düğün salonu, 3. katında ise sosyal tesis alanı bulunacak.

'İSMAİL ILGAZ'A TEŞEKKÜR EDİYORUM'

Sözleşme töreninde konuşan Başkan Kurt, “İhaleyi, Eskişehirli bir firmanın, Eskişehir’in bildiği bir firmanın almasından da ayrıca memnuniyet duyduk. Yenikent Kapalı Pazar Yeri ve Kültür Merkezi inşaatımız Ilgazlar İnşaat A.Ş tarafından gerçekleştirilecek. 117 milyon 770 bin TL’lik bir ihale. Bu ihale Eskişehir’deki en büyük ihalelerden birisi. Allah mahcup etmesin. Bize ödemek, Ilgazlar İnşaat A.Ş’ye de inşaatı bitirmek nasip olsun. İsmail Ilgaz’a teşekkür ediyor ve Ilgazlar İnşaat A.Ş’ye de başarılar diliyorum. Hayırlı, uğurlu olsun” dedi.

'AKSİLİK OLMAZSA BİR YILDA BİTER'

Başkan Kurt’tan sonra söz alan Ilgazlar İnşaat A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı İsmail Ilgaz, “Açık ihale usulü ile yapılan ihaleye, biz de taahhüt işlerinde Eskişehir’de uzun yıllar tecrübe kazanmış bir firma olarak teklif verdik. İhale süreci şeffaf bir şekilde tamamlandı. Yasal prosedürler tamamlandı. Bugün de sözleşmemizi imzaladık. Umarım en kısa sürede, gerekli tedbirleri alarak çalışmalarımıza başlayacağız. Yaklaşık 1 yıllık bir takvim öngörülüyor. Çok büyük bir aksilik olmaz ise bu sürede çalışmamızı bitirmeyi planlıyoruz. Hem Eskişehir’e hem de Odunpazarı Belediyemize hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@