banner208

Odunpazarı'nda ev hayvanı pazarlayanlara eğitim!

Odunpazarı Belediyesi, ev hayvanı satan kişilere çeşitli konularda eğitim verdi...

ESKİŞEHİR ODUNPAZARI BELEDİYESİ 04.07.2022, 16:48 05.07.2022, 14:21
Odunpazarı'nda ev hayvanı pazarlayanlara eğitim!
banner209

Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü, 5199 sayılı Hayvanları Koruma Kanunu Yönetmeliği üçüncü kısım ikinci bölüm uyarınca ev hayvanı satan kişilere, “Ev Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma ve Eğitim Yerlerinde Uygulanacak Kurallar, Bu Hayvanların Bakımı ve Korunması” konularında eğitim düzenledi. 

Ev hayvanlarının; üretim, satış, barınma ve eğitim yerlerinde refah içinde tutulmasını sağlamak ve hizmet kalitesini arttırmak amacıyla gerçekleşen eğitim, Gökmeydan Mahallesinde bulunan Odunpazarı Belediyesi Ek Hizmet Binasında gerçekleştirildi. 

Tarım ve Orman Bakanlığı 5. Bölge Eskişehir Şube Müdürlüğü, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü yetkililerinin sunum yaptığı eğitim çalışmasında, katılımcılara Ev ve Süs Hayvanlarının Korunmasına Dair Avrupa Sözleşmesi, CİTES Sözleşmesi, 5199 Sayılı Kanun ve ilgili yönetmelik, Ev Hayvanlarının Üretim, Satış, Barınma Ve Eğitim Yerleri Hakkında Yönetmeliği, hayvan ekolojisi, davranışı, bakımı ve beslenmesi ve hayvan hastalıkları konuları anlatıldı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
30
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@