banner208

Odunpazarı'ndan yeni çöp toplama sistemi!

Odunpazarı Belediye Meclisinin 2021'deki kararıyla, yeni yapılan bina ve yerleşkelere evsel katı atıklarını konteynerde biriktirme zorunluluğu getirildi...

Odunpazarı'ndan yeni çöp toplama sistemi!

Bu sistem ile tüm yerleşkelerin atık stok alanı bulundurması zorunlu oldu. Uygulama ile yapı sahipleri kedilerine ait biriktirme ekipmanları ile atıklarını yerin altında muhafaza edecek. Bu şekilde de görüntü ve çevre kirliğinin önüne geçilecek. 

Konteyner sayısı ve niteliği bina ve yerleşkelerin bağımsız bölüm sayısına bağlı olarak tespit ediliyor. Uygun yerin bulunması halinde ise konteyner, bina parseli içerisinde bulundurulabiliyor. Bina ve yerleşkelere yerleştirilen konteynerler, yer altı- yer üstüne yerleştirilebilir özellikte. Odunpazarı Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü de modern atık toplama araçlarıyla bina ya da yerleşke içerisine girmeden vinçli sistemle bu konteynerleri boşaltıyor. Böylece hem zamandan hem de personelden kazanç sağlayan Odunpazarı Belediyesi, belediye kaynaklarını da daha verimli bir biçimde kullanıyor. 

Odunpazarı Belediyesi, bu sistemle gelişi güzel atılmış çöp poşetlerinin yarattığı görüntü kirliliğinin de önüne geçmiş olacak.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
-2
kapalı
Gelişmelerden Haberdar Olun
@