Başkan Ahmet Ataç'tan birlik mesajı!

Tepebaşı Belediyesi Başkanı Ahmet Ataç, Eskişehir’de faaliyet gösteren çok sayıda kurum ve sivil toplum kuruluşunun temsilcisi ile bir araya geldi...

Başkan Ahmet Ataç'tan birlik mesajı!

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, çok sayıda kurum ve sivil toplum kuruluşu temsilcisi ile iftar programında bir araya geldi. Başkan Ataç, “Eskişehir’de bölünmeyi değil birlikte olmayı her zaman hedefleyen bir niyetimiz var” dedi. 

Etkinlikte konuşan Başkan Ataç, “Eskişehir’de bölünmeyi değil birlikte olmayı her zaman hedefleyen bir niyetimiz var. Bu konuda yaptığımız bu büyük toplantılarla beraber Eskişehir’deki dostlarımızı görüyoruz ve çok mutlu oluyoruz. Sofraların en ulvisi iftar sofralarıdır. Pandemi öncesinde sokak iftarları yaptık. Yaklaşık 10 yıl içinde 660 bin hemşehrimiz iftar soframıza oturdu. İftar sofrası dini ritüellerin gerçekleşmesi için kurulan bir sofradır ama uzun zaman birbirlerini görmeyen dostlarımız o masada karşınca hasret giderdiklerini de gördük. Bir yerde sosyalleşmeye de katkısı bulunan bir sofra oluyor. Bugün de sizlerle olmaktan son derece mutluyuz” dedi.

Başkan Ataç, deprem bölgesinde ilk sıcak yemeğin Tepebaşı Belediyesi tarafından verildiğini de anımsatarak “Milletvekili Suzan hanım ile görüştüm. Bir nokta gösterin aşevi açalım hizmet verelim dedik. 40 gündür kahvaltılık nedir bilmeyen insanlar var dedi. O zaman biz de kahvaltılıklarla sahurluk yapalım dedik. Birkaç gündür arkadaşlarımız Hatay’ın Arsuz ilçesinde her gece sahurluk kahvaltı veriyorlar. Bu da farklı bir çalışma oldu. Böyle bir çalışmanın içinde olduğumuz için de çok mutluyuz” diye konuştu.

“Eskişehirli hemşehrilerime teşekkür ederim”

Tepebaşı Belediyesine teşekkür ederek söze başlayan Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, “ilk olarak Ramazan Şerifinizi kutluyorum. İlk defa bir belediyemiz böyle bir iftara davet etti. İyi de yaptı. Tabi böyle güzel bir iftardan sonra yapılacak şey Allah’a şükretmek olacak. Ben bu vesile ile vefakar, cefakar ve paylaşmayı bilen Eskişehirli hemşehrilerime çok teşekkür ediyorum. Bunun nedeni de geçirdiğimiz büyük afette hemşehrilerimin deprem bölgesine yaptığı yardımları takdirle karşılıyorum. Böyle bir yardımlaşmaya şahit olmamıştım. 1999’da bizim de yaşadığımız deprem sonrasında kendi yaralarımızı kendimiz sarmıştık. Bu felakette nasıl birlik olunabilir, nasıl bütün varımızla yoğumuzla deprem bölgesine yardım edebiliriz şeklinde yarış halindeydik. Ama inanıyorum ki sizler yine dişinizden tırnağınızdan artırdığınızı depremzedelere karınca kararınca yardım etmeye devam edeceksiniz buna da inancım tamdır” ifadelerini kullandı.

Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, “Bugün de hatırlandığımız bir gün. Bugün dostlarla burada Eskişehir’i istişare etme şansımız oluyor. Ben buradan öncelikle önümüzde yaklaşmakta olan Ramazan Bayramını kutluyorum. İnşallah mutlu olacağımız güzel günlere hep birlikte erişiriz” dedi.

“Çorbada tuzumuz olsun”

Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, “Depremden sonra bu birlikteliğe hepimizin ihtiyacı vardı. Tepebaşı Belediye Başkanımız da deprem bölgesinde iftar ve sahur yemeği veriyor. Bizler de arkadaşlarımızla konuştuk. İnşallah kendi adımıza destek olalım çorbada tuzumuz olsun” diye konuştu. Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, “Ahmet Başkanımıza bu güzel sofra için teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Buluşmada Tepebaşı Kaymakamı Mustafa Yılmaz, Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü, Utku Çakırözer, Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcıları, Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Nadir Küpeli, Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, Eskişehir Baro Başkanı Mustafa Elagöz, Eskişehir Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Ekrem Birsen, Tepebaşı Belediyesi Başkan ve oda yönetimleri katıldı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@