banner208

Satranç şampiyonu Başkan Ataç ile görüştü

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, FIDE Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatları'nda şampiyon olan Milli Takım sporcusu Eray Kılıç’ı tebrik etti.

banner294
Satranç şampiyonu Başkan Ataç ile görüştü
banner209

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Azerbaycan'da düzenlenen FIDE Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatları'nda şampiyon olan Milli Takım sporcusu Eray Kılıç’ı tebrik etti.

Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, spor organizasyonlarında Eskişehir’i başarı ile temsil eden gençler ile bir araya gelmeye devam ediyor.

Başkan Ataç son olarak 2-10 Ekim tarihlerinde Azerbaycan'da düzenlenen FIDE Dünya 16 Yaş Altı Satranç Olimpiyatları'nda Milli Takım olarak olimpiyat şampiyonu olan Eray Kılıç ile bir araya geldi. Buluşmada anne Okşan Kılıç ile Satranç Federasyonu Eskişehir İl Hakem Kurulu Üyeleri Seyfettin Kazanç ve Ahmet Cemil Ceylan da yer aldı ve Başkan Ataç’a olimpiyatlar hakkında bilgiler verdi.

Başkan Ataç da 23 ülkeden 34 takımın katıldığı olimpiyatlarda sporcularımızın tüm maçlarda liderliklerini koruyarak son tur öncesi şampiyonluklarını garantilemelerinin ülkemiz adına bir gurur olduğunu ifade etti. Satrancın da çocuklar ve gençlerin gelişimi adına çok önemli bir spor olduğunu kaydeden Başkan Ataç, Tepebaşı Belediyesi’nin de bu anlayış ile yıllardır çok sayıda merkezde satranç eğitimlerini sürdürdüğünü ifade etti.

Buluşma sonunda Başkan Ataç, genç sporcuyu kutlayarak Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümsüz eseri Nutuk’u armağan etti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@