Tepebaşı Belediyesi'nden coşkulu Cumhuriyet kutlaması!

Eskişehir Tepebaşı Belediyesi tarafından 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlamaları kapsamında Şebnem Sezer ve Bando Midas konseri düzenlendi.

Tepebaşı Belediyesi'nden coşkulu Cumhuriyet kutlaması!

Tepebaşı Belediyesi, cumhuriyetin kuruluşunun 98’inci yıl dönümü kapsamında gerçekleştirdiği etkinliklere devam ediyor.

Bu kapsamda Eskişehir’in sevilen sanatçılarından Şebnem Sezer ve sevilen gruplarından Bando Midas, Tepebaşı Belediyesi Hizmet Binası önünde konser verdi. Konsere, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer ve çok sayıda Eskişehirli katıldı.

Sezer ve Bando Midas, herkes tarafından sevilen şarkıları Eskişehirliler için seslendirdi. Konsere katılan kalabalık da, ellerindeki Türk Bayraklarıyla seslendirilen şarkılara eşlik etti.

“Ne mutlu ki bizlere Mustafa Kemal gibi bir liderimiz var”

Konser esnasında bir konuşma yapan Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, “Mustafa Kemal Atatürk, 29 Ekim tarihinin bir gün öncesinde yani 28 Ekim’de; ‘Efendiler, yarın cumhuriyeti ilan edeceğiz’ diyor. 29 Ekim’de de güzel cumhuriyetimizi ilan ediyor. Allah’tan ki böyle bir liderimiz olmuş, Allah’tan ki böyle bir cumhuriyeti kurmuş ve bizlere laik, hukuk devleti olan bir ülke bırakmış.  Nur içinde yatsın. Eğer Mustafa Kemal ve silah arkadaşları olmasaydı, böyle bir Anadolu da olmayacaktı. Ne mutlu ki bizlere Mustafa Kemal gibi bir liderimiz var. Sizlerle de böyle güzel bir günde bir arada olmaktan dolayı mutluluk duyuyorum. Tepebaşı, başka bir Tepebaşı. Gerçekten Türkiye’nin lideri. Bizleri parmakla gösteriyorlar. Allah bu birlikteliğimizi nazardan saklasın. 98’inci yılını kutladığımız Cumhuriyet Bayramımız hepimize kutlu olsun, kutlayacağımız nice güzel bayramlara diyorum” ifadelerini kullandı.

“Sonsuza kadar bayramımızı, hep birlikte coşkuyla kutlayalım”

Eskişehirlilerin Cumhuriyet Bayramı’nı kutlayan CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çaıkırözer de, “Bir yıl değil, on yıl değil, bin yıl değil sonsuza kadar bayramımızı Eskişehir’de, vatanın dört bir köşesinde hep birlikte böyle bir coşkuyla kutlayalım. Tek dileğimiz budur. Büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını ve tüm şehitlerimizi rahmetle, saygıyla ve minnetle anıyorum. Onlar olmasaydı bizler böyle bir güzelliği yaşayamazdık. Sonsuza kadar onları minnetle anacağız. İyi ki kıymetli başkanımız Ahmet Ataç, sizleri böyle güzel organizasyonlarda bir araya getiriyor. Kendisine de bizleri sizlerle buluşturduğu için çok teşekkür ediyorum. Hepimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun diyorum” diye konuştu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
-2
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@