ABD'li turistler Eskişehir'e hayran kaldı

Eskişehir’de şehir turizmi ile büyük hareketlilik yaşanırken, ABD’li bir grup turist Türkiye turu kapsamında Eskişehir’i görmek üzere kente geldi.

ESKİŞEHİR 30.09.2022, 16:34
ABD'li turistler Eskişehir'e hayran kaldı

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen’in “Şehir Turizmi” hedefiyle hayata geçirdiği projeler ve turistik tesisler turistlerin büyük ilgisini çekiyor. 

Son olarak Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin gelecek yıllarda kardeş şehir protokolü imzalayarak kardeş şehir olacağı Amerika Birleşik Devletleri’nin Michigan Eyaleti Lansing şehrinden ülkemize gelen bir gurup turist, Türkiye turları kapsamında Eskişehir’i ziyaret etti. 

Türkiye’nin Michigan Eyaleti Fahri Başkonsolosu Nurten Ural’ın öncülüğünde Eskişehir’e gelen ABD’li turistler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tematik parkları Sazova Bilim Kültür ve Sanat Parkı ile Kentpark başta olmak üzere Kent Müzeleri Kompleksi’ni ve Yılmaz Büyükerşen Balmumu Heykeller Müzesi’ni de gezdiler. 

Eskişehir’in yöresel lezzetlerini de tadan turistler, Porsuk Çayı’nda bot turuna katılarak şehrin güzelliklerini de görmek imkanı yakaladılar. Gezi sonrası Eskişehir ziyaretini değerlendiren ABD’li turistler, “Eskişehir’den çok etkilendik. Lansing’e döndüğümüzde mutlaka Eskişehir’den bahsederek arkadaşlarımızın Eskişehir’i görmeleri gerektiğini anlatacağız. Şehircilik anlamında bu güzel değişimin öncüsü ve bu güzel şehrin mimarı Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’i hem kutlar hem de teşekkür ederiz. Ayrıca bizleri Eskişehir ile buluşturan Türkiye’nin Michigan Eyaleti Fahri Başkonsolosu Nurten Ural’a da çok teşekkür ederiz” dediler. Turistler gezi sırasında Eskişehir’in güzelliklerini bol bol fotoğraflamayı da ihmal etmediler. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@