Ahmet Ataç: Anneler en iyisine layık!

Tepebaşı Belediyesi’nin Anneler Günü etkinliğinde bir araya gelen 2 bin 400 kadın keyifli bir gün geçirdi... Ahmet Ataç'tan çarpıcı açıklamalar...

ESKİŞEHİR 10.05.2023, 21:16
Ahmet Ataç: Anneler en iyisine layık!

Tepebaşı Belediyesi’nin Anneler Günü etkinliğinde bir araya gelen 2 bin 400 kadın keyifli bir gün geçirdi. Başkan Ataç da “Anneler Günü kutlu olsun. Bizim kadınımız, annelerimiz her şeyin en iyisine layıktır” dedi.

Tepebaşı Belediyesi Anneler Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte 2 bin 400 Eskişehirli kadını bir araya getirdi.

Kutlama programına Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’ın yanı sıra CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç, CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ile Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen katıldı.

Buluşmada kadınlara seslenen Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, “Çok değerli hanımlar, annelerimiz, bacılarımız, kardeşlerimiz hepinizin Anneler Günü kutlu olsun. Bizim kadınımız, annelerimiz her şeyin en iyisine layıktır. Anneler Günü için buluşmuşken Türkiye’nin en büyük annesini, Zübeyde Hanım’ı anmak istiyorum. Bir insan merhameti, paylaşmayı ve vatan sevgisini ilk önce annesinden öğrenir. Öyle ki; bazen bir anne, Zübeyde Hanım örneğinde olduğu gibi bir ulusun makus talihini değiştirecek Mustafa Kemal Atatürk gibi bir evlat yetiştirir. Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ü de Zübeyde Annemizi de saygı ve özlemle anıyorum, nur içinde yatsınlar. Bizler de siz annelerimize ve evlatlarımıza daha güzel bir gelecek sunmak için çalışmaya devam edeceğiz. Seçimden sonra çok daha büyük toplantılar yapacağız. 15 Mayıs’a dair bir hayalim var; o sabah Kemal Kılıçdaroğlu, Atatürk’ün evi olan Çankaya’ya 13. Cumhurbaşkanımız olarak yola çıkacak. Yolumuz açık olsun” dedi.

Başkan Büyükerşen ise etkinlikte yaptığı konuşmada, “Analarımız, bacılarımız, hepinizin Anneler Günü kutlu olsun. Ahmet Ataç’ın sizleri böylesine toplaması benim için ayrı bir gurur vesilesi. Sizler her türlü saygıya, hizmete layıksınız. Evlerinizde çoluğa çocuğa, eşinize yardım etmek, evi süpürmek, yemek yapmak… Sizler emekçilersiniz. Bugün hepimizin şikayetçi olduğu düzen değişecek. Hak-hukuk yok, ekonomi bozuk, yargı problemlerle dolu, çocuklarımız istedikleri gibi eğitim göremiyorlar… Bunların değişmesi için 4 gün var. Ezdiler bizi adeta. Moralimizi bozdular. Geçim sıkıntısına soktular bizi. 4 gün sonra gün doğacak ve bu güneşi doğuracak olan sizler ve gençlersiniz” diye konuştu.

Milletvekili Çakırözer de “Eskişehir gibi bir Türkiye yaratmak elimizde. Sayın Ahmet Ataç Tepebaşını, Sayın Yılmaz Büyükerşen Eskişehir’i nasıl yönetiyorsa, 14 Mayıs’ta yetkiyi verin Bay Kemal Türkiye’yi hak, hukuk, adalet ile yönetsin. Evlatlarımıza yönelik ayrımcılık, işsizlik sona ersin. Bu ülkede artık kardeşlik, kucaklaşma, birlik, beraberlik olsun. Evlatlarımızın ve siz annelerimizin yüzü gülsün istiyoruz. O yüzden size söz baharları hep birlikte getireceğiz. Ahmet Ataç ile Yılmaz Büyükerşen ile Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte baharları hep birlikte getireceğiz” sözlerini kullandı.

CHP Grup Başkanvekili ve Sakarya Milletvekili Engin Özkoç ise “Hayattaki en önemli değerim, erken yaşta kaybettiğim babamdan sonra beni sarıp sarmalayan, yetiştiren annemin selamlarını size getirdim. Çok güzel bir günde, Anneler Günü’nde biz başka bir güzelliği sizin dualarınızla gerçekleştireceğiz. İnşallah bu ülkede hiçbir evladın şehit cenazesinin, annesinin önüne gelmeyeceği bir Türkiye’ye doğru koşuyoruz. İnşallah, ‘Oğlumu, kızımı yetiştirdim. Mürvetlerini nasıl göreceğim, işe girebilecekler mi?’ demeyeceğiniz, evlatlarınızın iş sahibi olacağı 15 Mayıs sabahına uyanacağız. Onun için annelerin dualarına ihtiyacımız var. Onun için o güzel yüreklerinizin bizi kucaklamasına ihtiyacımız var. Bakın, Eskişehir’de Ahmet Başkanımla beraber nasıl bir birlik, beraberlik yakaladıysanız, Allah izin verirse tüm Türkiye’de bir olacağız, beraber olacağız” dedi.

Tepebaşı Belediyesi halk dansları ekibi gösterisi, Gözde Öksüz ve Mesut Girgin konseri ile keyifli bir gün geçiren kadınlar, Başkan Ataç ile de bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi. Etkinliğe katılan anneler Başkan Ataç’a kadınlar için gerçekleştirdiği çalışmalar için de teşekkürlerini iletti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@