banner208

AK Partili Çalışkan'dan revizyon imar planı eleştirisi!

AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi’ni ziyaret etti.

ESKİŞEHİR 21.07.2022, 15:04
AK Partili Çalışkan'dan revizyon imar planı eleştirisi!
banner209

AK Parti İl Başkanı Av. Zihni Çalışkan, TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Eskişehir Şubesi’ni ziyaret etti. Ziyarette gündem, Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğuyla kabul edilen Revizyon İmar Planları oldu. 

İmar planlarının askı sürecinin devam ettiğini hatırlatarak Eskişehirlileri uyaran Çalışkan, “Şehrimiz için dertlenmeye, hemşehrilerimiz için var gücümüzle çalışmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda ziyaretlerimiz kapsamında. TMMOB İnşaat Mühendisleri Odasındayız. Eskişehir Büyükşehir Belediye Meclisinde oy çokluğuyla kabul edilen ve bir yığın yanlışla dolu revizyon imar planlarına dair değerlendirmelerde bulunduk. Bu revizyon imar planıyla birlikte evlatlarımızın vakit geçireceği park, spor ve oyun alanlarının yerinde yeller esiyor olabilir. Hemşehrilerimiz bu planları incelemeli ve bölgelerinde kaldırılan parklara ilişkin yasal itiraz haklarını kullanmalılar” dedi. 

Çalışkan, "Güzel şehrimiz Eskişehir, bazılarının her istediğinde kafalarına göre imar planı değiştirecekleri oyun alanı değil. Her fırsatta söylüyoruz ve bir kez daha yineliyoruz. Park, sosyal ve kültürel tesis alanları ticaret alanı olamaz! Eskişehir Büyükşehir Belediyesi hukuksuz uygulamalara dönük inadından artık vazgeçmeli. Şehrin, Çoraklık mevkii gibi çözüm bekleyen sorunları yerine, parsel bazında imar değişiklikleri ve parkların ortadan kaldırılmasıyla çocuklarımızın geleceğine kötülük edilmektedir” diye belirtti. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@