Arife Sasa’yı arama çalışmaları 8’inci gününde

ESKİŞEHİR'DE HAYVANLARINI OTLATMAYA ÇIKARTTIKTAN SONRA KENDİSİNDEN BİR DAHA HABER ALINAMAYAN 75 YAŞINDAKİ KADININ BULUNMASI AMACIYLA BAŞLATILAN ARAMA KURTARMA ÇALIŞMALARI 8’İNCİ GÜNÜNDE ARALIKSIZ SÜRÜYOR.

ESKİŞEHİR 08.05.2024, 13:56
Arife Sasa’yı arama çalışmaları 8’inci gününde

Eskişehir’de hayvanlarını otlatmaya çıkarttıktan sonra kendisinden bir daha haber alınamayan 75 yaşındaki kadının bulunması amacıyla başlatılan arama kurtarma çalışmaları 8’inci gününde aralıksız sürüyor.

Mihalıççık ilçesinde yaşayan 75 yaşındaki alzheimer hastası Arife Sasa, 1 Mayıs günü hayvanlarını otlatmaya çıkarttıktan sonra kaybolmuştu. Kendisinden bir daha haber alamayan Sasa’nın yakınları kolluk kuvvetlerine giderek kayıp başvurusunda bulundu. Başvurunun ardından bölgede jandarma, AFAD, AKUT, itfaiye, Dorlion Arama Kurtarma(DAK), Odunpazarı Belediyesi Arama Kurtarma Ekibi (OBAK), Eskişehir İz Arama Kurtarma Derneği, İHH, Fırtına Arama Kurtara Derneği, UMKE ve sivil toplum kuruluşlarının ekipleri sevk edilmişti.

Bölgede farklı dernek ve kurumların temsilcilerinden oluşan 200 kişilik arama kurtarma ekibi, çalışmalarını 8’inci gününde aralıksız devam ettiriyor.

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@