Bakan Dönmez Sismik İzolatör Test Laboratuvarını inceledi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, Eskişehir Teknik Üniversitesi (ESTÜ) ESQUAKE Sismik İzolatör Test Laboratuvarına ziyarette bulundu.

ESKİŞEHİR 26.05.2023, 12:57
Bakan Dönmez Sismik İzolatör Test Laboratuvarını inceledi

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez ve beraberindeki heyet, Eskişehir Teknik Üniversitesini ziyaret etti. Ziyaret kapsamında Bakan Dönmez, Eskişehir Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Adnan Özcan öncülüğünde ESQUAKE Sismik İzolatör Test Laboratuvarına ziyarette bulundu. Ziyarette, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Yunus Özdemir ile Prof. Dr. Onur Kaya, ESQUAKE Sismik İzolatör Test Laboratuvarı Müdürü Prof. Dr. Gökhan Özdemir, Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hanife Apaydın Özkan ve ESQUAKE personeli hazır bulundu. 

'ESQUAKE Sismik İzolatör Test Laboratuvarı hakkında detaylı bilgi aldı' 

Ziyarette, Laboratuvar Müdürü Prof. Dr. Özdemir, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez ve beraberindeki heyete depremler nedeniyle yapılarda meydana gelen hasarları engellemek amacıyla geliştirilen ve ülkemizde de kullanılmaya başlanılan sismik izolatörlere yönelik testlerin yapıldığı ESQUAKE Sismik İzolatör Test Laboratuvarı hakkında detaylı bilgi aktardı. 

'ESTÜ Proje Takımları ile görüştü' 

ESQUAKE Sismik İzolatör Test Laboratuvarı ziyareti sonrasında Bakan Fatih Dönmez ve beraberindeki heyet, ESTÜ Proje Takımlarının standlarını ziyaret etti. Sürdürülebilir enerji kullanımını teşvik etmek amacıyla en verimli hidrojen enerjili aracı yapmak amacıyla yola çıkan HİDROANA Takımı, güneş enerjili ve elektrikli araç projesi takımı ESTÜ Solar Team, ESTÜ’nün Mobil Şarj İstasyonu Projesi EVbee ve insansız hava araçlarını özgün bir şekilde tasarlayıp üreten Anatolia Aero Design İHA Proje Takımı üyeleri ile görüşen Bakan Dönmez geliştirdikleri projeler hakkında bilgi aldı. 

Ziyaret, fotoğraf çekiminin ardından son buldu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@