Bakan Varank Anadolu Üniversitesi'nde gençlerle buluştu

T. C. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Anadolu Üniversitesini ziyaret ederek genç girişimciler ve öğrencilerle bir araya geldi.

ESKİŞEHİR 04.10.2022, 17:29
Bakan Varank Anadolu Üniversitesi'nde gençlerle buluştu

Bakan Varank, Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fuat Erdal’dan Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı desteğiyle Üniversitemizde kurulmakta olan Oyun ve Animasyon Geliştirme Merkezi hakkında bilgi aldı. Varank ayrıca girişimcilik ve üniversitede yürütülmekte olan oyun ve animasyon alanındaki çalışmaları da yerinde inceledi. Buluşmaya Eskişehir Valisi Erol Ayyıldız, Eskişehir Milletvekilleri Prof. Dr. Nabi Avcı, Metin Nurullah Sazak, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, il protokolü ve öğretim üyeleri de katılım gösterdi. 

Bakan Varank, ziyarette ATAP A.Ş.’nin Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsünde bulunan Teknopark binasında patent hak sahipliği Anadolu Üniversitesinde olan Sensiball teknolojisini yerinde inceledi. Ardından Bakan Varank ve beraberindeki heyet, ANAÇ Kuluçka Merkezini ziyaret ederek Anadolu Üniversitesi Ar-Ge ve İnovasyon Koordinasyon Birimi Teknoloji Transfer Ofisinin (ARİNKOM TTO) desteği ile kuluçka hizmeti alan girişimcilerle buluştu. ANAÇ’ın ardından Güzel Sanatlar Fakültesine geçerek öğrencilerin Motion Capture ve Cintiq atölyelerindeki çalışmalarına katılan Bakan Varank, öğrencilere pizza ve kahve ikram etti. Öğrencilerle samimi bir sohbet gerçekleştiren Bakan Varank, öğrenciler tarafından geliştirilen oyun ve animasyon projelerini de inceledi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@