Başkan Azak: Cumhuriyet özgürlüktür

Belediye-İş Sendikası Eskişehir Şube Başkanı Kemal Azak, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

ESKİŞEHİR 28.10.2021, 20:04 29.10.2021, 02:18
Başkan Azak: Cumhuriyet özgürlüktür

Kemal Azak mesajında şu ifadelere yer verdi: 

"Cumhuriyet, milletimizin tarihindeki en önemli gurur tablolarından biridir. Cumhuriyet, işgalin, yokluğun, yıkılmışlığın ardından yok olmak üzereyken yüce milletimizin köklerinden aldığı güç ve inançla yeniden filizlenmesinin, serpilip ulu bir çınar olmasının başlangıcı olmuştur. 

Cumhuriyet, büyük bir çağdaşlaşma projesidir. Cumhuriyet; aydınlığı, dostluğu, kardeşliği, birliği, beraberliği, barışı paylaşmaktır. 

ATATÜRK’ün "En Büyük Eserim" dediği Cumhuriyet'i korumak ve ilelebet yaşatmak bizlerin tek görevi olmalıdır. Geleceğin büyükleri ve yöneticileri olacak gençlerimiz, Cumhuriyetin anlamını ve önemini kavrayacak, ülkemizin 98 yıllık başarılarını katlayarak artıracak ve sonsuza kadar var olmasının güvencesi olacaktır. 

Cumhuriyet emeği yüceltmektir. 

Cumhuriyet özgürlüktür. 

Cumhuriyet hukukun üstünlüğüdür. 

Cumhuriyet akıldır, bilimdir. 

Cumhuriyet uygarlaşmadır, çağdaşlaşmadır. 

Bu duygu ve düşüncelerle, başta vatanımızın kurtarıcısı ve Cumhuriyetimizin kurucusu Başkomutan Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, Cumhuriyetimizin kurulmasında emeği geçen bütün istiklâl kahramanlarımızı, bu toprakları vatan yapan şehitlerimizi saygı ve rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyor, üyelerimizin ve bütün vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını kutluyoruz." 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
4
hafif yağmur
Gelişmelerden Haberdar Olun
@