banner208

Başkan Büyükerşen: Fedakar askerlerimiz açılmadık yol bırakmayın!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi karla mücadele çalışmalarına devam ediyor... Başkan Yılmaz Büyükerşen koordinasyon merkezine gitti... İşte ayrıntılar...

ESKİŞEHİR 23.01.2022, 12:33 23.01.2022, 12:49
Başkan Büyükerşen: Fedakar askerlerimiz açılmadık yol bırakmayın!
banner209

Geçtiğimiz hafta Salı günü ilk dalgası başlayan kar yağışlarının Cuma gece saatlerinde tekrar Eskişehir’i etkisi altına almaya başlamasıyla Eskişehir Büyükşehir Belediyesi de tüm personeliyle teyakkuz halinde karla mücadeleye devam etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi merkez şantiyesini ziyaret ederek, ekiplere kolaylıklar dileyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.

'AÇILMADIK YOL BIRAKMAYIN'

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Dairesi ekipleri, kent merkezi ve kırsalda etkili olan kar yağışı ve yollarda meydana gelen dona anında müdahale ediyor. 24 saat esasi ile vardiyalı olarak çalışan ekipler, yetki ve sorumluluk alanlarında bulunan ana arter cadde, bulvar ve kırsal mahalle yollarında kar küreme ve tuzlama çalışmalarını sürdürüyor. Ekiplerin yoğun mesaisinde yanlarında olan Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, gerçekleştirdiği şantiye ziyaretinde, Genel Sekreter Yardımcısı Şenol Kara ve Yol Yapım Bakım Onarım Dairesi Başkanı Korhan Acar’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Sahada çalışan personele ise telsizden seslenen Başkan Büyükerşen, “Fedakâr askerlerimiz! Karda kışta, gece gündüz demeden çalışan arkadaşlarımız, kent merkezi ve kırsalda büyük mücadele veriyorsunuz. Hepinize teşekkür ediyorum, gözlerinden, alınlarından öpüyorum. Açılmadık yol bırakmayın. Hepiniz ile gurur duyuyorum. Başarılar diliyorum” dedi.

Kar lastiği takmadan trafiğe çıkılmaması gerektiği ve yoğun kar yağışı olan yerlerde araçlara zincir takılmasını belirten Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, trafikte araç takip mesafeleri konusunda uyarılarını tekrarladı. Okulların tatil olmasıyla çocukların karda sokakta yalnız bırakılmamasını isteyen yetkililer, çalışmaların sosyal medya hesaplarından da anlık olarak duyurulduğunu, karla topyekûn mücadele için vatandaşların da dükkan ve evlerinin önlerindeki kaldırımları temizleyerek ekiplere destek olmalarını beklediklerini ifade ettiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
14
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@