banner208

Başkan Kurt: Bunca emek, alın teri, umut heba oldu gitti

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Odunpazarı’nda bulunan mahalleleri adım adım gezmeye devam ediyor.

ESKİŞEHİR 13.07.2022, 12:33 14.07.2022, 22:47
Başkan Kurt: Bunca emek, alın teri, umut heba oldu gitti
banner209

Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Odunpazarı İlçe Başkanlığı tarafından gerçekleştirilen Emek ve 75. Yıl Mahallesi Alan Çalışmasına katıldı. CHP Odunpazarı İlçe Başkanı Rahmi Çınar, ilçe yöneticileri ve parti üyelerinin de katıldığı alan çalışmasında Başkan Kurt ve Çınar, Emek ve 75. Yıl Mahallesi’ni gezerek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi. 

Rahmi Çınar ile birlikte 3 gün boyunca Emek Mahallesi’nde bulunan market, manav, kasap, kahvehane, restoran ve işyerlerini gezen Başkan Kurt, esnafın derdini ve çözüm önerilerini dinleyerek notlar aldı. Emek Mahallesi’nde kepenk kapatan iş yerleri dikkat çekerken, Başkan Kurt ve Çınar, "kiminle konuşursa konuşsun esnafın da mahallelinin de ortak sorunu; ekonomik kriz, hayat pahalılığı, gıda fiyatlarının yüksekliği ve işsizlik" dedi.

"BURAYA KADAR DAYANABİLDİK"  

Başkan Kurt, Emek Mahallesi’nde iş yerini kapatmaya hazırlanan ve iş yerine ‘kapatıyoruz’ yazısı asan bir esnafla konuştu. Esnaf, Başkan Kurt’a “Buraya kadar dayanabildik” dedi. Emek Mahallesinde kapanan iş yerlerinin çokluğuna dikkat çeken Başkan Kurt, “Son yirmi yılın en yüksek enflasyonunu yaşıyoruz. Türkiye ekonomisi hiç bu kadar kötü olmamıştı. Kapanan bu iş yerlerini görünce, insanın içi sızlıyor. Bunca emek, alın teri, umut heba oldu gitti. Buna en kısa sürede bir çözüm bulunması gerekiyor. İşçi, memur, emekli, esnaf, kısacası toplumun tüm kesimleri karnını doyurma, hayatta kalma derdinde. Zenginler, paralarına para katarken, halk gittikçe yoksullaşıyor. Ülkeyi de ekonomiyi de yönetemiyorlar, halkımız bunun cevabını sandıkta vermeli” dedi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@