Bedrettin Dalan Eskişehir'de!

İstanbul’un ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Eskişehir’de, Yılmaz Büyükerşen ile bir araya geldi.

ESKİŞEHİR 16.11.2022, 16:30
Bedrettin Dalan Eskişehir'de!

İstanbul’un ilk Büyükşehir Belediye Başkanı Bedrettin Dalan, çeşitli temaslarda bulunmak üzere geldiği Eskişehir’de, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Yılmaz Büyükerşen ile bir araya geldi. Prof. Dr. Orhan Oğuz’ın kızı Sedefhan Oğuz’ın da katıldığı ziyarette iki başkan yerel yönetimler üzerine keyifli bir sohbet gerçekleştirdi.

1984-1989 yılları arasında İstanbul’da Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevini yapmış, İstanbul Eğitim ve Kültür Vakfı (İSTEK) ve Yeditepe Üniversitesi kurucusu Bedrettin Dalan Eskişehir’e geldi. Prof. Dr. Orhan Oğuz’un kızı Sedefhan Oğuz ile birlikte Yılmaz Büyükerşen’e nezaket ziyareti gerçekleştiren Dalan, aslen Eskişehirli olduğunu ve kenti her daim yakından takip ettiğini ifade etti. Başkan Büyükerşen’in dokunuşları ve şehrin de kendisine inanmasıyla birlikte kentin bambaşka bir yapıya büründüğüne dikkat çeken Dalan, Başkan Büyükerşen ve Sedefhan Oğuz ile birlikte Tarihi Odunpazarı Bölgesi, müzeler ve tematik parklarda incelemeler gerçekleştirdi.

Dalan ile dostluklarının yıllara dayandığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen ise kendisini Eskişehir’de ağırlamaktan büyük mutluluk duyduğunu ifade etti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@