banner208

Belediye şirketlerinin sorunları Eskişehir'de konuşuldu!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinin pilot belediye olarak seçildiği, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programının (UNDP) yürüttüğü Yerel Yönetim Reformu 3. Aşama Projesi kapsamında UNDP ile bakanlık yetkilileri Eskişehir’e geldi.

ESKİŞEHİR 03.03.2022, 14:25 03.03.2022, 14:33
Belediye şirketlerinin sorunları Eskişehir'de konuşuldu!
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesinde daha önceden stratejik gelişim, ulaşım gibi konular üzerine bir araya gelen temsilciler, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ve İçişleri Bakanlığının da eş faydalanıcı olduğu proje kapsamında bu kez belediye şirketleri için toplandılar.

Büyükşehir Belediyesi Meclis salonunda yapılan toplantılara Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığından Çevre ve Şehircilik Uzmanı İbrahim Akgül ile Şube Müdürü Orhan Kocaman, UNDP- LAR III Proje temsilcilerinden Baş Teknik Danışman Prof. Dr. Hakkı Hakan Yılmaz, Uluslararası Kıdemli Uzman Akif Tunç, Yerel Kıdemli Uzman Uğur Karahan, Proje Asistanı Ceren Özkan, Proje Sorumlusu Aylin Arıkan; Eskişehir Büyükşehir Belediyesinden Genel Sekreter Ayşe Ünlüce, Genel Sekreter Yardımcısı Deniz Kaplan, belediye şirketleri ve iştiraklerinin yöneticileri katıldı. Toplantıda belediye şirket ve iştirakleri için düzenlenen yasal tavsiyeler raporu görüşüldü.

Toplantının açılışına katılan Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ayşe Ünlüce, “Büyükşehir Belediyemizi Yerel Yönetim Reformu 3. Aşama Projesi kapsamında pilot belediye olarak seçtiğiniz için teşekkür ederim. Sizlerle birlikte vatandaşlarımıza daha iyi hizmet verebilmek için stratejik gelişim, ulaşım gibi birçok farklı konu üzerinde çalışmak bizleri mutlu etti. Yaklaşık 4 yıllık proje süreci 2022 yılı Temmuz ayında tamamlanacak. Proje tamamlandıktan sonra da başka projelerde de sizlerle çalışacağımıza inanıyorum. Bu çalışma sonucunda hazırlanacak rehberin tüm belediyelere oldukça yararı olacak” dedi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
12
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@