banner208

Belediyeler depremzedeleri oy için taşıyor!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi, deprem bölgesinde bulunan seçmenlerin oy kullanabilmeleri için taşıma yapacak...

ESKİŞEHİR 03.05.2023, 16:00
Belediyeler depremzedeleri oy için taşıyor!
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi iş birliğiyle ikameti deprem bölgesindeki illerde bulunan seçmenlerin 14 Mayıs Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimlerinde oy kullanabilmeleri için “Demokrasi Yolculuğu” yapılacak. Çalışmayla Eskişehir’deki depremzede vatandaşların afet bölgesindeki illere ulaşımı ücretsiz olarak sağlanacak.

Kahramanmaraş’ta 6 Şubat’ta medyana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki depremler büyük yıkıma yol açarken, afet nedeniyle göç etmek zorunda kalan ancak adres naklini yapmayanlar için Eskişehir’in Cumhuriyet Halk Partili belediyeleri ortak çalışma başlattı.

50 binden fazla insanımızın hayatını kaybettiği depremler sonrası afet bölgesinden Eskişehir’e gelerek ikametini aldırmayan ve halen adresi afet bölgesindeki illerde görünen seçmenler Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi iş birliğiyle “Demokrasi Yolculuğu” yapacaklar.

Çalışmayla depremzede seçmenlerin Eskişehir’den, depremin yıkıma yol açtığı Kahramanmaraş, Adana, Osmaniye, Hatay, Malatya, Adıyaman, Gaziantep, Kilis, Diyarbakır ve Şanlıurfa’ya ücretsiz ulaşımı sağlanacak. Yeterli yolcu sayısına ulaşacak otobüslerle bölgeye gidecek seçmenler, oyunu kullandıktan sonra aynı gün Eskişehir’e dönecekler.

Kontenjanla sınırlı olan ücretsiz ulaşım desteği hakkında bilgi almak ve kayıt yaptırmak isteyenler 0222 211 55 00 numaralı telefonun dahili 1202-1221-1400-1611 ve 1624 nolu hatlarından yetkililere ulaşabilecekler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@