Burası Eskişehir'de bir tramvay!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nin projesi kapsamında öğrenciler, tramvayda kitap okuma etkinliği gerçekleştirerek yolculara kitap dağıttılar...

ESKİŞEHİR 15.01.2023, 14:48
Burası Eskişehir'de bir tramvay!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Estram ile Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin birlikte düzenlediği sosyal sorumluluk projesi kapsamında öğrenciler tramvayda kitap okuma etkinliği gerçekleştirerek yolculara kitap dağıttılar. 

Çeşitli sivil toplum kuruluşları, okullar ve kurumlarla sosyal sorumluluk projelerine imza atan Büyükşehir Belediyesi ve Estram farkındalık çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.Son olarak Gazi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi kütüphanecilik kulübü üyesi öğrenciler tramvayda kitap okuma ve kitap dağıtma etkinliği gerçekleştirdi.

Ellerinde kitaplar ve “İnsan her yerde okur”, “Kitabın içi hayatın gerçeği”, “Kitap oku geleceği doku”, “Kitap boşlukları doldurur” yazılı dövizlerle tramvaya binen öğrenciler yolcular tarafından ilgiyle karşılandı. Öğrenciler ve öğretmenler Richard Bach’ın Martı romanından pasajlar okudular ve topladıkları kitapları yolculara dağıttılar. Daha sonra yolcular ve öğrenciler birlikte kitap okuyarak seyahat ettiler. İnsanlara kitap okuma alışkanlığı kazandırmak için böyle bir projeyi hayata geçirmek istediklerini ifade eden öğrenciler, destekleri dolayısıyla Büyükşehir Belediyesi’ne ve Estram yetkililerine teşekkür ettiler.

Toplumda kitap okuma alışkanlığının çok az olduğuna değinen öğrenciler, “Şehir içi toplu taşımada, şehirler arası yolculukta, tramvayda, trende, otobüste kısacası her yerde, her anımızda bir kitap yanımızda olmalı. Ne yazık ki kitap okuyan sayısı ortak noktalardagiderek azalıyor. Kitap en iyi dosttur onu yanımızdan ayırmayalım.” dediler. Tramvaydaki yolcular da anlamlı etkinlik nedeniyle yetkililere ve öğrencilere teşekkür ettiler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@