Büyükşehir Belediyesi'nden flaş dolandırıcılık uyarısı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üst düzey belediye bürokratlarının adını kullanarak dolandırıcılık yapan kişi ya da kişilere karşı uyarıda bulundu.

ESKİŞEHİR 26.10.2022, 16:03
Büyükşehir Belediyesi'nden flaş dolandırıcılık uyarısı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, üst düzey belediye bürokratlarının adını kullanarak dolandırıcılık yapan kişi ya da kişilere karşı dikkatli olunması konusunda uyarıda bulundu.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

'POLİSE BİLDİRİLMELİ'

"Belediyemizin üst düzey bürokratlarının isimlerini kullanarak, maddi yardım talebinde bulunan, sponsorluk veya çeşitli kampanyalara vatandaşları üye yapacaklarını söyleyen dolandırıcılara karşı değerli halkımızı uyarmak istiyoruz. Söz konusu kimliği belirsiz kişi veya kişiler, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin üst düzey bürokratlarının adını kullanarak çeşitli para talebinde bulundukları yönünde bilgiler gelmektedir. Telefonla bu tür isteklerde bulunanların Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ile kesinlikle ilgileri yoktur. Belediyemizdeki hiçbir bürokrat ya da çalışanın telefon ya da başka kanallarla yardım isteğinde bulunmaları kesinlikle mümkün değildir. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi ya da bürokratlar adına sosyal yardım, sponsorluk ya da başka türlü destek ve isteklerde bulunanlar kesinlikle dikkate alınmamalı, böyle durumlarda 112 acil çağrı merkezinden durum polise bildirilmeli, gerekirse Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulunulmalıdır."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@