CHP'li Çakırözer depremzede öğrenciler için çağrı yaptı!

Depremzede üniversite öğrencileriyle buluşan CHP'li Utku Çakırözer, TBMM’de depremzede öğrenciler için kapsamlı yardımlaşma paketi çıkarılmasını istedi...

ESKİŞEHİR 03.03.2023, 14:06
CHP'li Çakırözer depremzede öğrenciler için çağrı yaptı!

Türkiye’yi yasa boğan deprem felaketinin ardından depremzede üniversite öğrencileriyle bir araya gelen CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, TBMM’de söz alarak depremzede öğrenciler için kapsamlı bir yardımlaşma paketi çıkarılmasını istedi. Üniversitelerin online eğitim kararını da eleştiren Çakırözer yüz yüze eğitimin bir an önce başlatılması için çağrıda bulunarak, “Bilimsellikten, hukuktan uzak tek adam kararlarıyla bir kuşağımızı daha kaybetmeyelim. Gençlerimiz bizim geleceğimiz, aydınlık yarınlarımız.  Onların sesine kulak verin. Üniversiteleri yüz yüze eğitime açın” dedi.

ÖĞRENCİLER İÇİN TBMM’DE ÇAĞRI

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer, deprem felaketlenin ardından Eskişehir’de depremzede üniversite öğrencileri ile bir araya gelerek öğrencilerin sorun ve taleplerini dinledi. Üniversitelerin tatil döneminde aileleriyle birlikte memleketlerinde olduklarını aktaran öğrenciler, depremin ardından Eskişehir’e geldiklerini söyleyerek yaşadıkları sorunları anlattı. Çakırözer’e Türk Üniversiteli Kadınlar Derneği Şube Başkanı Nuran Yenilmez de eşlik etti.

KAPSAMLI YARDIMLAŞMA PAKETİ AÇIKLANSIN

Öğrencilerin sıkıntı ve taleplerini dinleyen Çakırözer, taleplerin karşılanması içen TBMM’de söz alarak, depremzede üniversite öğrencileri için kapsamlı bir yardımlaşma paketi açıklanmasını istedi.

Yüz binlerce depremzede üniversite öğrencisin eğitimlerine devam edebilmeleri için desteğe ihtiyaç duyduklarını söyleyen Çakırözer, “Telefonları, bilgisayarları enkaz altında kalanlar var. Kaldıkları yurtlarda, evlerde interneti olmayan öğrenciler online eğitimlere katılamıyor. Çaresizlikten okullarını donduran, bırakan öğrenciler var. Depremzede üniversite öğrencilerimiz için kapsamlı bir yardımlaşma paketi derhâl açıklanmalı. Telefon, bilgisayar desteği ve ücretsiz internet hizmeti sağlanmalı. Depremzede öğrencilerimize koşulsuz burs desteği sağlanarak, KYK borçları faizsiz ertelenmeli” dedi.

“YÜZ YÜZE EĞİTİM BAŞLATILSIN!”

Çakırözer, deprem sonrası online eğitime geçen üniversitelerde de yüz yüze eğitimlerin bir an önce başlatılması çağrısında bulundu. “Üniversitelerde yüz yüze eğitim isteyen milyonlarca öğrencinin çağrısına da kulak verip üniversiteler açılmalı” diyen Çakırözer, “Bilimsellikten, hukuktan uzak tek adam kararlarıyla bir kuşağımızı daha kaybetmeyelim. Gençlerimiz bizim geleceğimiz, aydınlık yarınlarımız.  Onların sesine kulak verin. Üniversiteleri yüz yüze eğitime açın” diye konuştu.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@