Cüneyt Arkın Halk Merkezi’nde genel kurul heyecanı

Odunpazarı Kent Konseyi Çankaya Mahalle Meclisi 2. Seçimli Genel Kurulu yeni hizmete geçen Odunpazarı Belediyesi Cüneyt Arkın Halk Merkezi’nde gerçekleştirildi.

ESKİŞEHİR 06.10.2022, 17:28
Cüneyt Arkın Halk Merkezi’nde genel kurul heyecanı

Çankaya mahallesinde oturan vatandaşların ilgi gösterdiği Seçimli Genel Kurul’da Mahalle Meclisi’nde gerçekleştirdiği etkinlikler ve faaliyetler hakkında, Mahalle Meclis Başkanı Mustafa Dağ tarafından Çankaya mahallesinde oturan genel kurul katılımcılarına faaliyet raporunu sundu. 

Mahalle Meclisi Başkanı Dağ, görev süreleri boyunca Mahallede örnek komşuluk ilişkileri ve birlik beraberlik oluşturmaya çalıştıklarını belirterek, yeni dönemde de yerel yönetimlere kamu kurum kuruluşlarına mahallede yaşanan eksiklikleri aktarmaya devam edeceklerini söyledi. Başta kendisinden talep edilen 30 Ağustos zafer parkı ve Cüneyt Arkın halk merkezini hayata geçiren Odunpazarı Belediye Başkanı Av. Kazım Kurt ve ekibine teşekkür etti. 

Genel Kurulun Divan Başkanlığını Odunpazarı Kent Konseyi Başkanı İsmail Kumru yaptı. Konuşmasında ortak akıl ve katılımcılık vurgusu yapan Kumru, ’’mahallelerimizin ortak akıl noktası olan Mahalle Meclislerimiz Türkiye; de örnek olan Mahalle Meclisi oluşumlarımız Odunpazarı ilçemizde katılımcı demokrasinin sac ayağı oldu. Artık mahallede yaşayan vatandaş ,mahalle’deki her sorunun çözümüne katkı sunan, mahalleye yapılacak hizmette fikri sorulan, tüm kamu kurum ve kuruluşlarıyla mahallesi için iletişme geçebilen konumdadır. Demokrasinin katılımcılığın ilk ayaklarından birisi olarak gördüğümüz Mahalle meclislerini bu yüzden çok önemsiyoruz’’ dedi. 

Başkan Kumru Çankaya Mahalle Meclisi Yürütme Kurulu’na mahalleye hizmetlerinden ötürü teşekkür ederek yeni seçilen Yürütme Kurulu üyelerine başarılar diledi.Yeni seçilen Çankaya Mahalle Meclisi üyelerinin, görev tanımlarının ilk toplantıda yapılacağı karara bağlanarak toplantıya son verildi. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@