Erken Çocukluk Merkezleri için kura çekimi yapıldı

KURALARDA 89 ASİL 79 YEDEK BELİRLENDİ

ESKİŞEHİR 06.06.2024, 17:55
Erken Çocukluk Merkezleri için kura çekimi yapıldı

Tepebaşı Belediyesi Erken Çocukluk Eğitim Merkezleri’nde tamamlanan 2024-2025 dönemi için ön başvuru sürecinde Yarbay Hüseyin Vecih, İsmail Hakkı Tonguç, Canan Şükran Şeker, Sabiha Gökçen ve Aşağı Söğütönü Erken Çocukluk Merkezlerine olan başvuruların yoğunluğu nedeniyle noter huzurunda kura çekimi gerçekleştirildi.

Tepebaşı Belediyesi’nin çocuklara yönelik projelerinden biri olarak sosyal belediyecilik anlayışı ile hayata geçirdiği Erken Çocukluk Eğitim Merkezleri, çocukların çok sevdiği mekanlar olarak hizmet vermeye devam ediyor. Yarbay Hüseyin Vecihi Erken Çocukluk Eğitim Merkezi, İsmail Hakkı Tonguç Canan Şükran Şeker, Sabiha Gökçen ve Aşağı Söğütönü Erken Çocukluk Eğitim Merkezi için yeni dönem kayıt işlemleri tamamlandı. Merkezler için yapılan ön kayıtların yoğun olması nedeniyle kura çekimi Tepebaşı Sosyal Kuluçka Merkezinde yapıldı. Merkezlere 287 için başvuruda bulunuldu.

Kuralarda 89 asil 79 yedek belirlendi

Eskişehir 10’uncu Noter Vekili Burçin Baykondu başkanlığında Tepebaşı Belediyesi Başkan Yardımcısı Nuray Çayır ve velilerin huzurunda gerçekleştirilen kura çekiminde 287 çocuk arasından 89 asil 79 yedek belirlendi. A4 kağıdına yazılan isimler şeffaf fanusa konularak ailelerin huzurunda kura çekimi yapıldı. Kuradan ismi çıkan 89 çocuğun kreşlere asıl kayıtlarını yaptırabileceği açıklandı. Herhangi bir yanlış anlaşılma olmaması için kuranın tamamlanması sonrasında fanusta yer alan tüm kağıtlar açılarak isimler okundu.

Erken Çocukluk Eğitim Merkezleri; Milli Eğitim Bakanlığı mevzuatına uygun şekilde, çocukların gelişim alanlarını destekleyici bir hizmet anlayışı ile eğitim veriyor. Donanımlı iç alanlarıyla, okul öncesi eğitime uygun şekilde tasarlanan merkezler; çocukların en iyi şekilde eğitim almasını sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürürken, merkezlerden faydalanan öğrenciler ve velileri de memnuniyetlerini ifade ediyor.

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@