ESKİ'den flaş açıklama: Soruşturma açıldı!

AK Partili Pınar Turhanoğlu Gücüyener, ESKİ'de bir personelin, ESKİ'nin malını dışarı sattığını iddia etmişti. ESKİ'den açıklama geldi: Soruşturma açıldı!

ESKİŞEHİR 04.11.2021, 17:46 04.11.2021, 17:57
ESKİ'den flaş açıklama: Soruşturma açıldı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ESKİ) tarafından yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Dün ve bugün bazı yayın organlarında ESKİ ile ilgili bir açıklama yer almıştır. Bu açıklamada kurumumuzda görev yapan bir kişi ile ilgili iddialar olduğu ve kurum yönetimi tarafından gereğinin yapılmadığı ifade edilmiştir.

Söz konusu iddiaların tarafımıza ulaşmasının hemen ardından 2 Ekim 2021 Cumartesi günü kurumumuz üst yöneticilerinin ve Teftiş Kurulu Başkanının katıldığı acil bir toplantı yapılmış, gerekli inceleme yapılarak soruşturma açılmasına karar verilmiştir. Şu anki aşamada ise, Teftiş Kurulu raporunu hazırlamış ve Yüksek Disiplin Kuruluna sunulmak üzere İçişleri Bakanlığına yazı yazılmıştır. Ayrıca adli soruşturma için konu, 1.Hukuk Müşavirliğine de bildirilmiştir.

Görüldüğü üzere söz konusu açıklamada yer alan “konuya duyarsız kaldığımız” ifadesi kesinlikle doğru değildir. Bilinmesini isteriz ki, ESKİ Genel Müdürlüğü bir kamu kurumudur ve gerek araştırma, gerek soruşturma, gerek de görevden alma süreçlerinde yasal mevzuata uymakla yükümlüdür. Genel Müdürlüğümüz de bu mevzuata göre hareket etmektedir."

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
-2
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@