banner196

banner208

Eskişehir'de ağaçlara kış bakımı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da ağaçların bakım ve budama çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

banner294
ESKİŞEHİR 23.01.2023, 13:14
Eskişehir'de ağaçlara kış bakımı
banner209

Büyükşehir Belediyesi Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekipleri cadde ve bulvarlardaki ağaçların budama işlemlerini aralıksız sürdürüyor. 

Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluğunda bulunan cadde ve bulvarda budama işlemlerinin devam ettiğini belirten yetkililer, budama işleminin ağaçların gelişimini kuvvetlendirerek, sağlıklı kalmaları amacıyla yapıldığını ifade ettiler. 

Ağaçların dinlenme dönemi olan kış mevsiminde ağaçların korunmasını, halk sağlığını ve çevre düzenlemesini ön planda tutan ekipler, budama ve bakım faaliyetlerine ağırlık verirken bu kapsamda Emek mahallesinde çalışmalarını yoğunlaştırdı. Ekipler ağaçların kök ve tepe dengesini sağlamak amacıyla budama çalışmaları yaparken, ağaçların budanan kısımlarını ise daha sonra aşı macunu ile kapatıyor. 

Büyükşehir Belediyesi yetkilileri ayrıca, kent genelinde devam eden ve budama çalışması yapılan caddelerde vatandaşları araçlarını park etmemeleri konusunda uyardı. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@