Eskişehir'de 'aşıklar merdiveni' ışıl ışıl!

Odunpazarı'nda “Aşıklar Merdiveni” olarak da bilinen Kamondo Merdivenleri, ışıl ışıl görüntüsüyle görenleri hayran bıraktı.

ESKİŞEHİR 27.07.2023, 15:58
Eskişehir'de 'aşıklar merdiveni' ışıl ışıl!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin tarihi Odunpazarı bölgesinde yapımını tamamladığı “Aşıklar Merdiveni” olarak da bilinen Kamondo Merdivenleri, ışıl ışıl görüntüsüyle görenleri hayran bıraktı.

Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in “Şehir Turizmi” hedefiyle sürdürdüğü turistik yatırım çalışmalarına bir yenisi daha eklendi.

İstanbul'un Galata semtindeki Bankalar Caddesi ile Banker Sokağı'nı birleştiren Kamondo Merdivenlerinin benzeri Eskişehir’de yapıldı. Büyükşehir Belediyesi tarafından tarihi Odunpazarı Evleri’nin girişinde yapılan ve özenle üzerinde çalışılan Kamondo Merdivenleri tamamlandı.

“Art Nouveau" üsluba sahip ve halk arasında Aşıklar Merdiveni olarak bilinen Kamondo Merdivenleri, Büyükşehir Belediyesi tarafından ışıklandırıldı. Akşam saatlerinde büyüleyen görüntüsü ile görenleri kendisine hayran bırakan merdivenler, başta Eskişehir’e gelen turistler olmak üzere fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez adresi olacak.

Işıklandırılması ile muhteşem bir görüntüye bürünen merdivenlerin şehre çok yakıştığını belirten Eskişehirliler, “Odunpazarı’nın girişinde çok güzel bir görüntü oldu. Çok beğendik, çok şık duruyor. Başkanımız Yılmaz Büyükerşen’e bu güzelliği Eskişehir’e armağan ettiği için çok teşekkür ederiz.” dediler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@