Eskişehir'de Atatürk için toplandılar! Nuray Akçasoy'dan açıklama...

Eskişehir Kent Konseyi, Ata Derneği ve Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu paydaşlığında "Atatürk'ü Doğru Anlamak" adlı söyleşi gerçekleştirdi...

ESKİŞEHİR 12.11.2022, 17:34
Eskişehir'de Atatürk için toplandılar! Nuray Akçasoy'dan açıklama...

Atatürk Haftası dolayısıyla Eskişehir Kent Konseyi, Ata Derneği ve Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu paydaşlığında "Atatürk'ü Doğru Anlamak" adlı söyleşi ve kitap imza günü gerçekleştirildi. Taşbaşı Kültür Merkezi Kırmızı Salon’da düzenlenen söyleşiye halk yoğun ilgi gösterdi.

Eski Devlet ve Kültür Bakanı Namık Kemal Zeybek, Eski Kırgızistan Cumhurbaşkanı Başmüşaviri, Araştırmacı-Yazar Feyzullah Budak ve 21. Dönem Samsun Milletvekili Vedat Çınaroğlu'nun konuşmacı olduğu söyleşiye Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy, Eskişehir Muhacir Dernekleri Federasyonu Başkanı Seyfettin Çalışkan, Ata Derneği Eskişehir Şube Başkanı Fatımzatüzzehra Kıraç, Kent Konseyi Genel Sekreteri Ahmet Kapanoğlu ve vatandaşlar katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Ata Derneği Eskişehir Şube Başkanı Fatımzatüzzehra Kıraç, özellikle gençlerin Atatürk’ü doğru ve işin ehli kişilerden dinlemesinin ve anlamasının önemine değinerek, söyleşileri bu sebeple ülke çapında yaptıklarını belirtti.

Açılış konuşmasının ardından başlayan söyleşide Namık Kemal Zeybek "Atatürk'ü doğru anlamak", Feyzullah Budak "Atatürk gücünü nereden alıyordu?" ve Vedat Çınaroğlu "Atatürk'ün Askeri Dehası" konularında konuşma yaptılar, merak edilenleri cevaplandırdılar.

Söyleşi sonunda konuşmacılara teşekkür ederek, plaket takdim eden Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy “Atamızı bir kez daha özlemle ve gururla andık. Değerli konuşmacılarımıza teşekkür ediyorum.  Atatürk dönemi Türkiye’de aydınlanmanın süresidir. Onun şu sözünü bütün duvarlara yazmak lazım. Bir gün benim görüşlerimle bilimin gerçekleri çatışırsa, beni bırakın bilimin yolundan gidin. Hayatta en hakiki mürşit ilimdir. Bilimden başka mürşit aramak da cehalettir, ahmaklıktır" diye konuştu.

Söyleşi sonunda konuşmacılar ve etkinlik kapsamında şehrimize gelen 20 yazar okurları ile buluşarak kitaplarını imzaladılar.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@