Eskişehir'de depremin yarattığı travma konuşuldu!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, 'Deprem Sonrası Travma Nasıl Atlatılır?' konulu seminerde, uzmanlarla vatandaşları bir araya getirdi...

ESKİŞEHİR 17.03.2023, 15:03
Eskişehir'de depremin yarattığı travma konuşuldu!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi ve Acıbadem Eskişehir Hastanesi işbirliğiyle başlatılan “Sağlıkta Farkındalık Seminerleri” kapsamında düzenlenen “Deprem Sonrası Travma Nasıl Atlatılır?” konulu seminerde uzmanlarla vatandaşlar bir araya geldi.

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin vatandaşlara yönelik farkındalık çalışmaları kapsamında Acıbadem Eskişehir Hastanesi ile birlikte düzenlenen “Sağlıkta Farkındalık Seminerleri” serisinin üçüncüsü olan, “Deprem Sonrası Travma Nasıl Atlatılır?” konulu seminer yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

Kahramanmaraş merkezli 11 ilde büyük yıkıma sebep olan depremlerin ardından yaşanan travmaya dikkat çeken ve Büyükşehir Belediyesi Turgut Özakman Sahnesi’nde düzenlenen seminerin moderatörlüğünü Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Dairesi Başkanı Dr. Erdal Yavuz yaptı.

Seminerde Psikiyatrist Dr. Bülent Kenan Kocatürk, “Afet ve Travma ile İlişkili Psikiyatrik Bozukluklar”, Uzman Psikolog Ümit Ege Canyurt, “Psikolojik İlk Yardım ve Stresle Baş Etme Yöntemleri” ve Uzman Psikolog Beste Çokaygil “Çocuk Gözünden Deprem” başlıklı sunum ve konuşmalarını gerçekleştirdiler.

Afet bölgesinden Eskişehir’e gelen depremzede vatandaşların da takip ettiği seminerde uzmanlar, afet sırasında ve sonrasında ortaya çıkan problemler ile bunlarla mücadele konusunda yapılması gerekenler hakkında detaylı bilgilendirme yaptılar.

Vatandaşların sorularına yanıtlar bulduğu seminerler serisi ilerleyen süreçte de devam edecek.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@