banner196

banner208

Eskişehir'de Gazeteciler Günü kutlandı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Tepebaşı Belediyesi ve Odunpazarı Belediyesi ortaklığında 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü etkinliği düzenlendi...

banner294
ESKİŞEHİR 11.01.2023, 17:39
Eskişehir'de Gazeteciler Günü kutlandı
banner209

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Yemeği’nde Eskişehir’de görev yapan basın emekçileri, belediye başkanları, milletvekilleri ve basın meslek örgütü temsilcileri bir araya geldiler.

Eskişehir’in bir geleneği haline gelen 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü Yemeği, pandemi kısıtlamalarının kaldırılması nedeniyle 2 yıllık aranın ardından büyük bir katılımla gerçekleştirildi.

Büyükşehir Belediyesi, Odunpazarı Belediyesi ve Tepebaşı Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği yemeğe Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen, Odunpazarı Belediye Başkanı Kazım Kurt, Tepebaşı Belediye Başkanı Ahmet Ataç, CHP Eskişehir Milletvekilleri Jale Nur Süllü ve Utku Çakırözer, CHP İzmir Milletvekili Atila Sertel, Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS) Genel Başkanı Gökhan Durmuş, Türkiye Gazeteciler Federasyonu Başkanı (TGF) Yılmaz Karaca, ilçe belediye başkanları, belediye bürokratları ile yerel basın temsilcileri katıldılar.  Ramada Otel’de gerçekleştirilen gecede basın emekçileri canlı müzik eşliğinde gönüllerince eğlendiler.

Belediye başkanları, milletvekilleri ve meslek örgütü temsilcileri yaptıkları konuşmalarda basının daha özgür olacağı, insanların fikirleri yüzünden tutuklanmayacakları bir Türkiye hayal ettiklerini ifade ederek, basın emekçilerinin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutladılar.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@