Eskişehir'de müzeler kapanıyor!

14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı müzeler kapalı olacak...

ESKİŞEHİR 11.05.2023, 11:40
Eskişehir'de müzeler kapanıyor!

14 Mayıs tarihinde yapılacak olan Cumhurbaşkanı ve 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri dolayısıyla Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı müzeler kapalı olacak. 

14 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimler nedeniyle Tayfun Talipoğlu Daktilo Müzesi, Ahşap Eserler Müzesi, Şehrin Ateşi Seramik Galerisi, Osman Yaşar Tanaçan Fotoğraf Müzesi, Sıcak Cam Atölyesi ve Yeşil Efendi Konağı Atatürk ile Bir Gün Müzesi ve Mustafa Abdülcemil Kırımoğlu Kırım Tatar Müzesi, Ataol Behramoğlu Kitaplığı ve Edebiyat Müzesi ile Doğan Avcıoğlu Kütüphanesi kapalı olacak. 

Odunpazarı Belediyesi’nden yapılan açıklamada Tarihi Odunpazarı Bölgesinde bulunan müze ve galerilerin kapalı olacağını ifade edildi. Açıklamada ayrıca, “Hafta sonunda şehrimizi ve Tarihi Odunpazarı Bölgesi’ni ziyarete gelmek isteyen vatandaşlarımıza ve değerli hemşehrilerimize, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimler dolayısıyla müze ve galerilerimizin tamamının kapalı olacağını hatırlatmak istiyoruz.” 

Odunpazarı Belediyesi’ne bağlı müze ve galeriler, Pazartesi günleri de kapalı olduğundan dolayı 16 Mayıs Salı gününden itibaren hafta içi 10.00-18.00, hafta sonları ise 09.00-18.00 saatleri arasında misafirlerin ziyaretine açık olacak.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner343

Gelişmelerden Haberdar Olun

@