Eskişehir'deki kurban kesim yerini vatandaş nasıl yorumladı?

Tepebaşı Belediyesi’nin hazırladığı kurban kesim alanında, Eskişehirli vatandaşlar kurban ibadetlerini yerine getirdi... Peki, vatandaşlar hizmetten memnun mu?

ESKİŞEHİR 29.06.2023, 12:15 29.06.2023, 12:26
Eskişehir'deki kurban kesim yerini vatandaş nasıl yorumladı?

Tepebaşı Belediyesi her yıl olduğu gibi bu Kurban Bayramı’nda da kent halkı için hazırladığı kurban kesim alanı ile vatandaşlara sorunsuz bir bayram ortamı sundu.

Çamlıca Kapalı Pazar Yeri, belediye ekipleri tarafından düzenlenerek kurban kesimi için hazır hale getirildi. Sabahın erken saatlerinden itibaren küçükbaş kurbanlıkları ile kesim alanına gelen 329 vatandaş, ücretsiz kesim hizmetinden faydalanarak kurban ibadetlerini gerçekleştirdi. Hayvanlarını belediye personeline teslim eden vatandaşlar, hijyenik bir ortamda ve sağlık önlemleri çerçevesinde ibadetlerini yerine getirdi. Kent sakinleri, etlerini belediye tarafından torbalar ile teslim alırken sağlanan hizmetten memnuniyet duyduklarını ifade ederek, Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç’a teşekkürlerini iletti.

“Hizmette sınır yok”

Kurbanını Tepebaşı Belediyesi’nin hazırladığı alanda kestiren Birol Okutan, “Allah razı olsun, herkese iyi bayramlar. Memnunuz, ortam tertemiz. Herkesin eline koluna sağlık” dedi.

Selehattin Er, “Hizmette sınır yok. Teşekkür ediyoruz, bundan iyisi can sağlığı. Ancak bu kadar olabilirdi, Başkanımıza teşekkür ediyoruz” diye konutu.

“Her sene geliyoruz”

Ahmet Türk, “Her sene gelip burada kestiriyoruz. Memnunuz, temiz bir ortam. Yapanlardan Allah razı olsun” ifadelerini kullandı.

Mustafa Bozkuş, “Hizmet çok iyi, yapanlardan Allah razı olsun. Herkesin emeğine sağlık. Memnun kaldık çok güzel, her sene geliyoruz” dedi.

“Temizlikten de kesenlerden de memnunuz”

Nurten Tekir, “Çok güzel hizmet, yapanlardan Allah razı olsun. Şahane bir tesis, 3 senedir geliyoruz. Çok mutluyuz. Yararlanmayanlara tavsiye ediyoruz. Ahmet Ataç Bey’i çok seviyorum, hizmetleri güzel. Sağ olsun, Allah razı olsun” diye konuştu.

Gülnar Öndeş, “Her sene buradayız, çok güzel. Memnunuz kasaplardan, temizlikten. Herkese teşekkür ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Mehmet Kırcalı, “Allah razı olsun Tepebaşı Belediyesi’nden, bizi büyük yükten kurtardı. Hizmet çok iyi. Ortamdan, hizmetten, kasaplardan çok memnunum, Allah bin kere razı olsun” dedi.

Bağışlar ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor

Öte yandan Tepebaşı Belediyesi, bu Kurban Bayramı’nda da bağış yapmak isteyen yardımsever vatandaşlar ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü oldu.

Yardımlarını ihtiyaç sahiplerine ulaştırmak isteyen Eskişehirlilerin bağışladığı kurbanlık hayvanlar, İslami koşullar ile vekalet alınarak kesildi. Tepebaşı Belediyesi yetkilileri, bağışlanan hayvanların ihtiyaç sahiplerinin sofralarına ulaştırılacağını belirtti.

Belediye yetkilileri, bağış yapan yardımseverlere teşekkürlerini iletti. Nihal-İsmail Akçura Aşevi’ne bağışta bulunmak isteyen vatandaşlar, 444 44 26 numaralı telefondan Mavi Masa’ya ulaşabiliyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@