Eskişehir'deki o proje için üst düzey toplantı!

Özel eğitim öğrenci velilerine yönelik hazırlanan “Gönül Bağı” projesi tanıtım toplantısı, Tasigo Otel'de Dilek Didem Ayyıldız'ın katılımıyla yapıldı.

ESKİŞEHİR 10.11.2022, 18:11
Eskişehir'deki o proje için üst düzey toplantı!

Özel eğitim öğrenci velilerine yönelik hazırlanan “Gönül Bağı” projesi tanıtım toplantısı, Tasigo Otelde yapıldı.

Vali Erol Ayyıldız himayelerinde hazırlanan ve  özel gereksinimli çocuğa sahip olan anne babaların dahil olacakları, moral ve motivasyonlarını artırabilecekleri, kendilerine zaman ayırabilecekleri; sosyal, kültürel, sportif etkinliklerin düzenleneceği, belirli aralıklarla toplantıların yapılacağı, doğa yürüyüşlerinin düzenleneceği, ailelerden gelecek istek ve öneriler doğrultusunda ilgi ve hobilerine yönelik kursların açılacağı “Gönül Bağı” projesinin tanıtım programına; Vali Erol Ayyıldız’ın eşi Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, Vali Yardımcısı Salih Altun, Anadolu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Betül Demirci, İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre, İl Sağlık Müdürü Uğur Bilge, İl Tarım ve Orman Müdürü Ender Muhammed Gümüş, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdür V. Hüseyin Hacıoğlu, İl Müftü Yardımcısı Dilaver Şahin, ESOGÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr.Öğr.Üyesi Esra Orum Çattık, Eskişehir Teknik Üniversitesi Öğretim Görevlisi Dr. Türkan Nihan Sabırlı, İşkur İl Müdür Yardımcısı Erdoğan Şahin, Berberler Odası Başkan vekili Şenol Tetik, Damla Özgereksinimliler Derneği Başkanı Emel Kapanoğlu, diğer ilgililer ve özel gereksinimli çocuklarımız ve aileleri katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Pervin Töre

“Gönül Bağı” projesi tanıtım toplantısında konuşan Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, böylesine anlamlı bir projenin tanıtım toplantısına katılmaktan duyduğu memnuniyeti ifade etti.

“Gönül Bağı” projesinin iyi niyetlerle hem bilimsel hem empati hem sosyal hem psikolojik hem de maddi ve manevi her şeyin düşünülerek, istişareler sonucu oluşturulmuş bir proje olduğunu kaydeden Uzm. Dr. Dilek Didem Ayyıldız, “Bu anlamlı projeye ve diğer projelere ilimizde emek veren herkese bir anne, bir kadın olarak çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Gönül Bağı” projesiyle, özel gereksinimli evlatları için kendilerini ihmal eden, çocuklarının özbakım, eğitim süreçleri, sağlık problemleri, gelecek kaygıları gibi sorunlarla başa çıkmaya çalışan anne babalara yardımcı olmayı amaçladıklarını söyleyen Uzm. Dr. Ayyıldız, “Özel gereksinimli çocuğu olan aileler ile daha etkin iletişim ve gönül bağının kurulması, yaşadıkları sorunların paylaşılması, bu sorunlarla başa çıkmalarının sağlanması amacıyla etkinlikler düzenlenecektir. Ailelerin dayanıklılıklarını artırmak, ihtiyaçlarını belirlemek, ailelerin direnç kazanabileceği süreç yönetimleri gücüne sahip olmalarına destek olmak, moral ve motivasyonlarını artırmak, onlarla birlikte biz de varız demek projenin temel amaçlarındandır” dedi. 

“Gönül Bağı” projesi tanıtım toplantısı diğer katılımcıların konuşması ve aktardığı bilgilerden sonra sona erdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@