Eskişehir'in mezarlıklarında 10 binlerce çiçek dağıtıldı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı nedeniyle mezarlıklara ziyarete giden Eskişehirlilere ücretsiz on binlerce çiçek dağıttı...

ESKİŞEHİR 20.04.2023, 15:13 20.04.2023, 15:20
Eskişehir'in mezarlıklarında 10 binlerce çiçek dağıtıldı!

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Ramazan Bayramı nedeniyle mezarlıklara ziyarete giden Eskişehirlilere yakınlarının kabirlerine dikmeleri için ücretsiz on binlerce çiçek dağıttı. 

Cadde ve bulvarları kendi seralarında özenle yetiştirdiği rengarenk çiçekler ile donatan Büyükşehir Belediyesi, özel günlerde de vatandaşları unutmuyor.

Büyükşehir Belediyesi geleneksel hale getirdiği ve yıllardır devam eden uygulamayı bu yıl da sürdürerek arife günü mezarlıklarda yakınlarını ziyarete gelen vatandaşlara rengarenk çiçekleri ücretsiz olarak dağıttı.

Kent merkezinde Asri, Odunpazarı, Esentepe ve Zincirlikuyu mezarlıklarının yanı sıra ilçelerde de yıllardır olduğu gibi Ramazan Bayramı öncesi kurulan stantlarda çiçek dağıtımı gerçekleştirilirken, vatandaşlar uygulama nedeniyle Başkan Yılmaz Büyükerşen’e teşekkür ettiler.

Park ve Bahçeler Dairesi Başkanlığı ekiplerince yapılan dağıtımlara büyük ilgi gösteren vatandaşlar, “Yıllardır bir gelenek olan bu uygulamanın devam etmesini çok değerli buluyoruz. Bayram öncesi yakınlarımızın mezarlarına rengarenk çiçekler diktik. Başkanımız Yılmaz Büyükerşen ve tüm emekçilere çok teşekkür ediyoruz” dediler.

Ayrıca vatandaşların kabir ziyaretlerini gerçekleştirebilmesi için Asri Mezarlığa arife gününden itibaren bayram süresince ücretsiz otobüs ring seferleri düzenleniyor.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@