Eskişehir Kent Konseyi kadınlar için çalışıyor!

Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Gündoğdu Mahallesinde yaşayan kadınlara yönelik çeşitli konularda eğitimler gerçekleştirdi.

ESKİŞEHİR 11.11.2021, 16:05
Eskişehir Kent Konseyi kadınlar için çalışıyor!

Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisi Gündoğdu Mahallesinde yaşayan kadınlara yönelik, “Meme Kanserinin Erken Teşhisi”, “Annelerin Mahremiyeti” ve ”Kadınlarda Özgüven”  konularında eğitim düzenledi.

Eskişehir Kent Konseyi Kadın Meclisinin Gündoğdu Mahallesi Halk Merkezinde düzenlediği seminerde, Genel Cerrahi Uzm.Op.Dr.İhsan ORUK tarafından “Meme Kanserinin Erken Teşhisi” Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünde görevli Öğretmen Sema GÜNEY tarafından “Annelerin Mahremiyeti” Yaşam Koçu-Aile Danışmanı Nazife Yenen ise ”Kadınlarda Özgüven”  konularında  Mahallede yaşayan kadınlara eğitimler verildi. Eğitimlere kadınların yoğun ilgi gösterdiğini ifade eden Kadın Meclisi Başkanı Zuhal Şen “Başta bugün burada bizlere ev sahipliği yapan Gündoğdu Mahalle Muhtarımız Sevgi Doğan’a ve Odunpazarı Belediyesi Halk Merkezine çok teşekkür ediyorum. Farklı ilçe ve mahallelerimizde alanında uzman konuşmacılarımız ile kadınlarımızı bilgilendirme çalışmalarımız hakkında katılan kadınlarımızdan çok olumlu geri dönüşler alıyoruz. Özellikle çok boyutlu bir toplumsal sorun olan kadına yönelik şiddetin, toplumun tüm kesimlerinin kararlı mücadelesi ile ortadan kalkabileceğine inanıyoruz. Bu çalışmalar ile katılımcılar hem ihtiyaç duydukları konularda uzmanlar tarafından bilgilenme, hem de sorularına cevap bulma imkânına kavuşuyor. Bu konuda çalışmalarımız devam edecek” şeklinde konuştu.

Sunum sonrasında katılımcılar merak ettikleri sorular hakkında bilgiler de aldılar. Toplantıdan memnun kaldıklarını belirten katılımcılar, bu tarz verimli ve yapıcı tanıtım toplantılarının devam etmesini istediklerini söylediler.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
-2
açık
Gelişmelerden Haberdar Olun
@