Eskişehir Kızılay'dan önemli proje!

Türk Kızılay Eskişehir Şubesi tarafından “Sağlık Yaşam ve Yaşlanma” konulu toplumsal bilinci artırmak için düzenlenen eğitimler başladı...

ESKİŞEHİR 31.10.2022, 13:49
Eskişehir Kızılay'dan önemli proje!

Toplumsal dayanışma ve güçlenme için her bölgenin iş birliği içinde çalışması adına Türk Kızılay Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Şenlendirme’ projesi kapsamında Türk Kızılay Eskişehir Şubesi de “Köyümün Sağlığı” isimli projesi ile dâhil oldu.

Sağlıklı yaşam davranış değişikliği kazandırmak ve sağlıklı yaşayan ve yaşlanan toplum haline gelmeyi başarmak amacıyla bir proje başlatan Türk Kızılay Eskişehir Şube Başkanlığı proje ile ilgili eğitimlere başladı. Eskişehir Seyitgazi ilçesinde, Seyitgazi Türk Kızılay İlçe Temsilciliği ile ortaklaşa gerçekleştirilen, 60 katılımcının olduğu eğitime, Seyitgazi Kaymakam’ı Yeşim Altın ve Seyitgazi Sosyal Yardımlaşma Vakfı da katılım sağladı.

Konu ile ilgili konuşan Egemen Temizsoy, ”bireyleri 'Sağlıklı Yaşam Ve Yaşlanma' konusunda bilinçlendirmek için “Köyümün Sağlığı” isimli bir proje yazdık ve bu proje ile ilgili ilk eğitimimiz Seyitgazi ilçemizde bulunan ilçe halkına, eğitmenlerimiz tarafından verildi. Bu eğitimler ile sağlıklı yaşam tutumu geliştirip egzersiz ve besleme düzeninin kurulmasında halkımızı bilinçlendirmek istiyoruz. Sağlıklı yaşayan ve yaşlanan toplum hedefimiz kapsamında tüm ilçelerimizde bu eğitimleri vermeyi planlıyoruz” dedi.

Eğitim sonunda katılımcılara sağlıklı yaşama uygun yiyecekler ikram edildi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@