Eskişehir’de 1 Mayıs İşçi Bayramı coşkusu

ESKİŞEHİR’DE 1 MAYIS İŞÇİ BAYRAMI'NI KUTLAMAK İÇİN BİR ARAYA GELEN VATANDAŞLAR KORTEJLER HALİNDE YÜRÜYÜŞLER YAPARKEN, ENSTRÜMANLAR EŞLİĞİNDE ŞARKILAR SÖYLENEREK ÇEŞİTLİ ETKİNLİKLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

ESKİŞEHİR 01.05.2024, 14:09
Eskişehir’de 1 Mayıs İşçi Bayramı coşkusu

Eskişehir’de 1 Mayıs İşçi Bayramı’nı kutlamak için bir araya gelen vatandaşlar kortejler halinde yürüyüş yaparken, enstrümanlar eşliğinde şarkılar söylenerek çeşitli etkinlikler gerçekleştirildi.

Yurt genelinde olduğu gibi Eskişehir’de de 1 Mayıs İşçi Bayramı coşkuyla kutlandı. İşçi sendikaları, siyasi partiler, çok sayıda dernek ve vatandaşın katılımıyla gerçekleştirilen kutlamalarda Ulus Anıtı Meydanı’ndan Gazi Yakup Satar Caddesi’nde bulunan Büyük Park’ın önündeki Cumhuriyet Meydanı’na kadar kortej yürüyüşü yapıldı. Olay çıkmaması için güvenlik önlemleri alan polis ekipleri, kortejdeki bütün vatandaşların üstlerini ve çantalarını tek tek kontrol etti. Gruplar çeşitli enstrümanlar eşliğinde şarkılar söyleyip dans ederken, bazıları da attıkları sloganlarla dikkat topladı. Saatler süren etkinlikte vatandaşlar eğlenirken, kutlamalar esnasında herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

Yorumlar (0)
10
açık

Gelişmelerden Haberdar Olun

@