ETOMÜZE 6 yaşında!

Eskişehir ticaret ve sanayisine ışık tutan ETOMÜZE 6 yıldır şehrin değerlerini tanıtarak, Eskişehir’in “Müzeler şehri” imajına katkı sağlıyor...

ESKİŞEHİR 09.05.2023, 12:20
ETOMÜZE 6 yaşında!

Eskişehir ticaret ve sanayisinin geçmişini anlatan, şehrin değerlerini tanıtan Eskişehir Ticaret ve Sanayi Müzesi (ETOMÜZE) 6. yaşını kutluyor. 9 Mayıs 2017’de faaliyete sunulan ETOMÜZE açıldığı günden bu yana Türkiye’nin dört bir tarafından ve yurt dışından gelen 211 bin 209 müzeseveri ağırladı. Eskişehir’in Frigya’dan günümüze kadar olan ekonomi geçmişinden kesitler sunan ve Eskişehir Ticaret Odası üyesi iş insanlarının eser bağışlarının katkısıyla oluşturulan ETOMÜZE, Eskişehir’in “Müzeler şehri” imajına katkı sağlıyor.

6 yılda 211 bin 209 ziyaretçi

Eskişehir’in tescilli müzelerinden biri olma özelliği taşıyan ETOMÜZE çocukların müzeciliği anlaması ve tarih bilincinin gelişmesi için de etkinlikler gerçekleştiriyor. ETOMÜZE’nin 6. kuruluş yıldönümü hakkında açıklamada bulunan Eskişehir Ticaret Odası Başkanı Metin Güler, ETOMÜZE’de yurt içinden ve yurt dışından 211 binden fazla kişiyi ağırlamanın gurur ve mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. ETOMÜZE’nin Eskişehir’in turizm faaliyetlerine katkı sağladığına dikkat çeken Güler, Eskişehir Ticaret Odası’nın ilk kalıcı eseri olan ETOMÜZE’nin Eskişehir’in müzecilik faaliyetlerine değer katmaya devam edeceğini dile getirdi.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
10
açık
Günün Anketi Tümü
.
banner350

Gelişmelerden Haberdar Olun

@