banner208

Gençlerden Başkan Ataç'a büyük ilgi!

Tepebaşı Belediyesi Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen kahvaltıda çok sayıda genç ile bir araya geldi.

banner294
ESKİŞEHİR 18.12.2022, 16:47
Gençlerden Başkan Ataç'a büyük ilgi!
banner209

Tepebaşı Belediyesi Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Tepebaşı Belediyesi Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen kahvaltıda çok sayıda genç ile bir araya geldi. Programda gençlere seslenen Başkan Ataç, “Sizler için akşam yemeği desteği sunuyoruz, bu sayı 90 bine ulaştı. Şimdi de ilkokullarda beslenme desteği sunuyoruz, 5 bin öğrencimize ulaştık. Hem sizler hem de çocuklarımız için yemek desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç, Gençlik Merkezleri tarafından düzenlenen kahvaltı etkinliğinde üniversiteli gençler ile bir araya geldi.

Programa Başkan Ataç’ın yanı sıra CHP Eskişehir Milletvekilleri Utku Çakırözer ve Jale Nur Süllü ile Atatürkçü Düşünce Derneği Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt ve çok sayıda genç katıldı. Etkinlik, Gençlik Merkezlerinde düzenlenen faaliyetlere ilişkin bilgilendirmeler ile başladı.

“Bu kadar imkan sağlayan bir belediye olduğunu sanmıyorum”

Ardından programda konuşan ADD Genel Başkanı Hüsnü Bozkurt, “2 gündür Eskişehir’deyim. Burada siz değerli gençlerleyim. Eskişehir’in çok eski yıllarını 70’li, 80’li, 90’lı, 2000’li yıllarını biliyorum. Gerçekten bir kentin Ahmet Ataç, Kazım Kurt gibi tabi ki sevgili hocamız Yılmaz Büyükerşen gibi yöneticilere sahip olması çok büyük bir şans. Pek çok kentte üniversitelerimiz var, ama üniversiteli gençlerimize bu kadar imkan sağlayan bir belediye olduğunu sanmıyorum. Türkiye’nin birçok kentini gezmiş biri olarak söylüyorum. Bu kadar güzel olanak sunuluyor, faydalanmalısınız. Öte yandan ülkeniz doğru yönetilmiyor. Eğitimden sağlığa, ekonomiden dış politikaya… Nüfusunun yüzde 60’ı 30 yaşın altında. Bu da siz gençlerin çok iyi eğitim ile sadece meslek sahibi değil, çağın insanı olabileceğiniz gerçeğini önümüze koyuyor. Şu an, şu salonda kadınlı erkekli bir arada oturabilmemizin tek nedeni, 1919’da Samsun’a çıkan bir Osmanlı paşasının, milletin azim ve kararlılığını harekete geçirerek, kadın, erkek verdikleri mücadeleyi, zafere ulaştırıp onu Türkiye Cumhuriyeti’ne dönüştürmesi ve 29 Ekim 1923’ten 1934’e kadar dizi devrimler ile yepyeni bir devlet yaratmasına borçluyuz. Bugün dünyada 200’e yakın ülke var, bunların çok büyük çoğunluğunda, kadın erkek bir araya gelmeyi bırakın, sokakta yan yana yürümek mümkün değil” sözlerini kullandı. 

Başkan Ataç: Taraf olduğum tek şey Atatürk ilkeleridir

Tepebaşı Belediye Başkanı Dt. Ahmet Ataç ise “Sizlerle çok kez bir araya geliyoruz. Benim siyaset yapmadığımı sizler iyi bilirsiniz. Belediyecilikte siyaset olmaz, herkesin belediye başkanıyızdır. Ben her zaman tarafsız olmaya gayret ettim, bundan sonra da böyle olacağım. Taraf olduğum tek şey ise Atatürk ilkeleridir. Size de tek yol Atatürk yoludur, tek lider ve başkomutan Mustafa Kemal Atatürk’tür. Her yıl olduğu gibi yine sizlerle birlikteyiz. Son 3 yılda pandemi ve ekonomik kriz gibi 2 önemli badireyi atlatmaya çalışıyoruz. Covid etkisi azaldı ama ekonomiden dolayı herkes mağdur. Orta direk dediğimiz kesim yok olmak üzere, insanlar bununla mücadele ediyor. Derin bir yoksulluk var. Hepimiz öğrenciliği yaşadık, ben İstanbul’da okudum. Barınma, beslenme, ulaşım... Öte yandan gençliğinizi yaşamanız, sosyalleşmeniz lazım. Kafeye gitmeniz, müzik dinlemeniz lazım. İnsan yaşadığı her anı bilerek, farkına vararak yaşamalı. Milli Eğitim ve sağlık konuları piyasaya bırakılamaz. Devletin eli olması lazım. 1960 yılında sağlık ile ilgili bir yasa hazırlandı. Koruyucu hekimlik nedir? İnsanın hastalanmadan korunmasıdır. Bugün bizim çocuklar için hazırladığımız Ağız ve Diş Sağlığı Polikliniğimizde 70 bin çocuk hizmet aldı, ücretsiz olarak. Bu dönemde sosyal belediyecilik yapmazsak olmaz. Bir baba uygun fiyata ekmek alabilmek için kuyruğa giriyor. O baba çocuğunun diş tedavisini nasıl yaptıracak? Çocuk senfoni orkestramızda daha önce müzik yapmamış çocuklarımız ile en ufak bir yetenek sınavı yapmadan çalışıyoruz. Harikalar yaratıyorlar. 2 bin 500 civarında çocuğumuzla çalıştık, bugüne kadar 1 kişi dışarda kalmadı. Su Sporları Merkezimizi senede 25 bin kişi kullanıyor, ‘Yüzme bilmeyen çocuk kalmasın’ diyoruz. Üniversiteye bu sene başlayan ve kentimize yeni gelen arkadaşlarımıza da hoş geldiniz diyorum. Sizler için akşam yemeği desteği sunuyoruz, bu sayı 90 bine ulaştı. Şimdi de ilkokullarda beslenme desteği sunuyoruz, 5 bin öğrencimize ulaştık. Hem sizler hem de çocuklarımız için yemek desteği vermeye devam edeceğiz” dedi.

Başkan Ataç’tan gençlere: Muhteşemsiniz

Başkan Ataç konuşmasının devamında, “Sizler, gençler muhteşemsiniz. İktidar da sizden çok çekiniyor. Çünkü siz özgürlüğünüze çok düşkünsünüz. Bunların özgürlüklere karşı alerjileri var. Bugünkü yönetimden mutlu musunuz? Her düşünceye saygım var. Sizlere düşen demokrasinin gereğini yapmaktır. Eskişehir’e dışardan gelen arkadaşlarımız, ikametinizi yaşadığınız kente, buraya taşıyın. Eskişehir’de oyunuzu kullanacaksanız, sistemde adresinizi 1. sıra Eskişehir’e alacaksınız. Benim gözümde bu seçim, Kurtuluş Savaşı gibi bir şey. Bunlardan memnun değilsek, gidip oyumuzu kullanacağız, güle güle diyeceğiz. Ben kimseyi düşüncesinden dolayı yargılamam. Onlar bizleri yargılıyor. Bakın İstanbul’da Ekrem Başkan’ın başına gelenler. Böyle bir adalet olur mu? Bırakın siyasi görüşü, bir devlette hukuk yoksa hiçbir şeyin önemi yoktur. Bugün sizlerle beraber olmaktan çok mutluyum. Kapım sizlere daima açık. Bu şehirde daima huzur hakim olmalı. Herkes korkmadan, bağımsız yaşamalı. Türkiye’nin sizlere ihtiyacı var, geleceğimiz sizsiniz. İyi ki Eskişehir’desiniz, bizlerlesiniz” diye konuştu.

Milletvekili Süllü: Eskişehir öğrencilere kucak açar

CHP Eskişehir Milletvekili Jale Nur Süllü ise “15 gündür bütçe görüşmelerindeydik. Şimdi de sizlerle olmak enerjimizi artırdı, moral verdi. Sizlerin her birinin gözündeki ışıltıyı soldurmaya çalışıyorlar.  Sizler gelecek kaygısı ve umutsuzluk içinde, birilerinin ‘giderlerse gitsinler’ dediği gençlersiniz. Sizler bizim için çok değerlisiniz. Atatürk bu ülkeyi sizlere emanet etti. Her zaman ne diyoruz, Atatürk gençleri. Bugün birçok olumsuzluktan söz ediyoruz. Siz de bunların içinde geleceğe güvenle bakamıyorsunuz. Ama asla umudunuzu yitirmeyin. Hayallerinizin peşinden gitmekten vaz geçmeyin. Eskişehir’de olmaktan, burada eğitim almaktan dolayı çok şanslısınız. Eskişehir, öğrencilere ciddi anlamda kucak açan bir şehir. Belediyelerimiz sizlere büyük hizmetler vermeye çalışıyor. Özellikle Ahmet Ataç Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Sizlere önemli destekler sağlıyor” diye konuştu.

Milletvekili Çakırözer: Oyunuzu kullanmak için ikametgahınızı getirin

CHP Eskişehir Milletvekili Utku Çakırözer de “İki teşekkür ve bir dilekte bulunacağım. Birinci teşekkür Ahmet Başkanımıza. Gençlerimize sağladığı katkılar için. İkinci teşekkürüm siz gençlere, verdiğiniz enerji, coşku ve değer için. Bir dileğim ise ikametgah kayıtlarınızı bu şehre getirin. Getirin bu şehre daha çok katkı yapalım. Siyasi görüşünüzü bilmiyorum, oyunuzu kullanmak için ikametgahınızı getirin. Bir şehirde ne kadar çok insan yaşıyorsa o oranda bütçe ayrılıyor. Geleceğiniz ve hayalleriniz için bunu yapmanızı diliyorum

Programa katılan gençler de Başkan Ataç’a destekleri için teşekkür etti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@