banner208

Hastaların eserleri Osmangazi'de sergileniyor

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Hastanesi'nde ‘Uğraş Tedavisi’ kapsamında ortaya çıkan eserlerden oluşan sergi Poliklinikler girişinde açıldı.

ESKİŞEHİR 27.07.2022, 13:34
Hastaların eserleri Osmangazi'de sergileniyor
banner209

Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı Servisi’nde tedavi gören hastaların, iyileşme süreçlerinin bir parçası olarak yürütülen ‘Uğraş Tedavisi’ kapsamında ortaya çıkan eserlerden oluşan sergi ESOGÜ Hastanesi Poliklinikler girişinde açıldı. 

Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Servisi’nde tedavi gören hastaların tedavilerinin önemli bir aşaması olarak gerçekleştirilen uğraş tedavisi kapsamında, el işi öğretmeni Elif Arslan önderliğinde hastalar tarafından yapılan ahşap boyama, resim, seramik, örgü ve takı çalışmalarından oluşan sergi bir gün boyunca açık kaldı. ESOGÜ Hastanesi Yönetimi ve Halk Eğitim Merkezi iş birliğiyle psikiyatri hastaları için üretkenliğin iyileştirici yönü ve yetenekli hastaların motive edilerek yönlendirilmesinin önemine dikkat çekilen sergi; hastane çalışanları, hasta yakınları ve sanatseverlerden ilgi gördü. 

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
23
hafif yağmur

Gelişmelerden Haberdar Olun

@