banner208

HÜDA PAR Eskişehir'den seslendi: O köpeklere çare bulun!

HÜDA PAR Eskişehir İl Başkan Yardımcısı Maşallah Yıldırım, başıboş ve sahipsiz sokak hayvanlarının şehir merkezlerinde insan sağlığını tehdit ettiğini söyledi.

ESKİŞEHİR 24.12.2021, 11:38 24.12.2021, 13:25
HÜDA PAR Eskişehir'den seslendi: O köpeklere çare bulun!

Pitbull cinsi iki köpeğin Asiye Ateş'e saldırması üzerine tehlikeli ırk köpekler yeniden gündeme geldi.

Konu ile ilgili açıklamalarda bulunan HÜDA PAR Eskişehir İl Başkan Yardımcısı Maşallah Yıldırım, başıboş sokak hayvanlarının ve sokakta dolaştırılan hayvanların yaptığı saldırıların her geçen gün daha fazla insana zarar verdiğini ve can güvenliklerini tehlikeye attığını söyledi.

Sokak hayvanlarına çözüm bulunması gerektiğini belirten Yıldırım, "Sahipsiz sokak hayvanlarının şehir merkezlerinde ve toplu yaşam alanlarında, insan sağlığını ve güvenliğini tehdit eder bir boyuta ulaşmıştır. Özellikle sahipsiz köpeklerin gerçekleştirmiş olduğu saldırılar birçok vatandaşımızın yaralanmasına ve kimisinin ölümüne yol açmıştır. Bu durum aynı zamanda sahipsiz hayvanlar için de ciddi bir tehlikedir. Zira önemli bir kısmı arabaların altında kalarak veya farklı sebeplerle telef olmaktadır. Tüm kısırlaştırma önlemlerine rağmen sayıları hızla artan sokak köpekleri, özellikle park, bahçe, mezarlık ve bazı tenha alanları sahiplenerek sürü psikolojisi içerisinde zaman zaman saldırgan bir tutum alabilmektedirler. Bu nedenle gece saatlerinde yürüyüş yapan, hava aydınlanmadan işe giden, sabah namazı için camilere ulaşmaya çalışan vatandaşlar tedirgin olmakta, özellikle çocuklar saldırıya uğramaktadır. Son olarak Gaziantep ilimizde iki pitbull cinsi köpeğin Asiye Ateş adında küçük bir kız çocuğuna saldırması, sorunun vahametini gözler önüne sermektedir"  ifadelerini kullandı.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
-2
hafif kar yağışlı
Gelişmelerden Haberdar Olun
@