Kırgızistanlı veterinerler Odunpazarı'nın barınağını inceledi

Türk - Manas Üniversitesi Veteriner Hekimleri, Odunpazarı Belediyesi’nin Geçici Hayvan Bakımevi’ni ziyaret etti.

ESKİŞEHİR 17.10.2022, 12:52
Kırgızistanlı veterinerler Odunpazarı'nın barınağını inceledi

Kırgısiztan’dan çeşitli incelemelerde bulunmak için ülkemize gelen Türk- Manas Üniversitesi Veteriner Hekimleri, Odunpazarı Belediyesi’nin Geçici Hayvan Bakımevi’ni ziyaret etti. Sokakta yaşayan hayvanlar ile ilgili Türkiye’de yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi alan veteriner hekimler, Geçici Hayvan Bakımevi’nde incelemelerde bulundu.

Kırgızistan’dan Türkiye’ye sektörel incelemelerde bulunmak için gelen 10 kişilik Kırgız Veteriner Hekim Topluluğu, Odunpazarı Belediyesi Kırsal Hizmetler Müdürlüğü’ne bağlı Geçici Hayvan Bakımevi’ni ziyaret etti. Ziyareti, farklı departman temsilcileri olarak gerçekleştiren veteriner hekimler, sokakta yaşayan hayvanlar ile ilgili Türkiye’de yapılan çalışmalar ile ilgili bakımevi sorumlusu Veteriner Hekim Ali Cavit Baysal’dan bilgi aldı. Geçici Hayvan Bakımevi’nde incelemelerde bulunan veteriner hekimlere, bakımevi faaliyetleri hakkında bilgi verildi.

Odunpazarı Belediyesi Geçici Hayvan Bakımevi ve alt yapısını çok beğendiklerini söyleyen Kırgızistanlı veteriner hekimler, Bakımevinde gerçekleştirilen çalışmaları Kırgızistan’da uygulamak üzere örnek alacaklarını kaydetti.

saglisolluhaber.com

Yorumlar (0)
banner53

Gelişmelerden Haberdar Olun

@